Україна підвищила мита на імпорт міндобрив з РФ

Україна підвищила мита на імпорт міндобрив з РФ

Поставки мінеральних добрив російськими виробниками і експортерами відбувалися з численними порушеннями

Україна підвищила мита на імпорт міндобрив з РФ
Фото: Shutterstock

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) з Російської Федерації, підвищивши мита на імпорт мінеральних добрив з РФ до 42,96%, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі на сайті.

«З цих пір, антидемпінгові мита для «Дорогобуж» становитимуть 29,25%, для інших експортерів і в цілому для РФ – 42,96%. Рішення комісії набирає чинності з дня опублікування повідомлення в «Урядовому кур'єрі», – вказується в повідомленні.

Згідно з повідомленням МЕРТ, комісія прийшла до висновку, що поставки мінеральних добрив російськими виробниками і експортерами відбувалися з численними порушеннями в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну. Крім того, комісія вбачає загрозу подальшого обходу діючих антидемпінгових мит з боку таких постачальників.

«Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються зазначені антидемпінгові заходи з метою недопущення обходу цих заходів з боку російських виробників і експортерів мінеральних добрив», – йдеться в повідомленні міністерства.

При цьому комісія прийняла рішення звернутися до Кабінету міністрів з проханням активізувати в парламенті роботу над прийняттям законопроекту №6422 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України», а також звернутися в Антимонопольний комітет України щодо контролю за цінами на добрива на внутрішньому ринку.

Крім того, комісія має намір опрацювати питання звернення до уряду з пропозицією виключити товар, який є об'єктом застосування антидемпінгових заходів, з переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну з РФ (постанова КМУ № 1147 від 30 грудня 2015 року).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло