ДФС посилила контроль контейнерних перевезень у аеропорту Бориспіль

ДФС посилила контроль контейнерних перевезень у аеропорту Бориспіль

Запроваджено другий підрозділ портового контролю в Україні, перший розміщено в Одеському морпорту

ДФС посилила контроль контейнерних перевезень у аеропорту Бориспіль
Фото: kbp.aero

Розпочав роботу другий підрозділ портового контролю за контейнерам в Україні – у міжнародному пункті пропуску «Бориспіль-аеропорт». Він контролюватиме переміщення, зокрема, медичного обладнання, лікарських засобів, комп’ютерної техніки та електроніки, ювелірних виробів тощо, йдеться в повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

Як нагадують у ДФС, перший в Україні підрозділ портового контролю в межах Глобальної програми з контролю за контейнерами (Container Control Programme; CCP) розпочав роботу в Одеському порту 2 березня 2018 року.

«Сьогодні триває робота з виділенням необхідного фінансування для подальшого оснащення підрозділу в міжнародному пункті пропуску «Бориспіль-аеропорт» сучасними засобами митного контролю. Його співробітники – працівники митної та прикордонної служб України – пройшли необхідне навчання за підтримки Програми з контролю за контейнерами», – йдеться у повідомленні із посиланням на в. о. голови ДФС Мирослава Продана.

Підрозділ портового контролю здійснюватиме аналіз попередньої інформації, яка надається з урахуванням національних та міжнародних баз даних (ContainerComm – обмін інформацією про правопорушення між учасниками програми, CTS – міжнародна система ризиків, WCO IPM та PICS – обмін даними з контрафактної продукції та даними про обіг прекурсорів). Після цього здійснюватиметься відбір ризикових переміщень товарів у контейнерах, узагальнення та аналіз наявної інформації.

На підставі отриманої інформації прийматиметься рішення про додаткові форми митного контролю. Це може бути або додаткова перевірка документів або проведення сканування, зважування, митного огляду, застосування кінологічних команд.

Після аналізу ефективності роботи вказаних груп можливе створення відповідних підрозділів контролю і в інших пунктах пропуску, наприклад, на західному кордоні.

Як зазначається, уряд Канади брав участь у фінансуванні оснащення підрозділів в Україні необхідними технічними засобами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло