«Газпром» відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу

«Газпром» відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу

«Газпром» запропонував внести в контракти з «Нафтогазом» поправки, які суперечать рішенням міжнародного арбітражу

«Газпром» відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу
Фото: Shutterstock

Російський «Газпром» відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо поставки та транзиту газу через Україну, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу НАК «Нафтогаз України», що підсумовує переговори з «Газпромом», які відбулися минулого тижня.

Як зазначається, на переговорах представники «Газпрому» озвучили бажання внести в контракти з «Нафтогазом» поправки, які суперечать рішенням міжнародного арбітражу, або ж розірвати контракти з українською компанією. «Нафтогаз» вважає таку позицію неприйнятною і відхилив пропозиції «Газпрому», – відзначають у НАК.

Так, «Газпром» дав зрозуміти, що російська газова монополія відмовляється відновлювати поставки в Україну, як це передбачено рішенням Стокгольмського арбітражу від грудня минулого року, і відмовляється підтвердити виплату $2,6 млрд відповідно до рішення арбітражу по транзитному контракту від лютого цього року, хоча обидва рішення Стокгольмського арбітражу є остаточними і оскарженню не підлягають.

Сторони домовилися провести ще один раунд переговорів у квітні.

Зі свого боку «Газпром» лише підтвердив, що переговорний процес щодо розірвання контрактів з «Нафтогаз України» розпочато, і додав, що планує наприкінці березня подати апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло