Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Після завершення будівництва «Північного потоку – 2» Україна втратить близько $3 млрд

Після завершення будівництва «Північного потоку – 2» Україна втратить близько $3 млрд

Україна працює над тим, щоб зберегти транзит газу в Євросоюз

Після завершення будівництва 	«Північного потоку – 2» Україна втратить близько $3 млрд
Фото: Shutterstock

Економічні втрати України від запуску російської ГТС «Північний потік – 2» можуть скласти приблизно $3 млрд. Про це заявив комерційний директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко, передає УНН.

«Україна зараз повинна наполегливо відстоювати свої інтереси, перш за все економічні інтереси. Також йдеться про те, що якщо не буде транзиту, то підвищуються військові ризики для України, тому для нас важливо зберегти транзит (газу в Євросоюз)», – розповів Вітренко.

Вітренко додав, що наразі Україна працює над тим, щоб зберегти транзит газу. Крім того, за його словами, очікується рішення ЄС, яке може вплинути на будівництво «Північного потоку – 2».

«Для цього ми повинні працювати з нашими міжнародними партнерами в Європі, є певні успіхи, зараз очікуємо остаточне рішення Ради Європи, яке, можливо, вплине на те, що «Північний потік – 2» не буде побудований. З іншого боку, є домашня робота, тобто ми повинні в Україні зробити певні кроки для того, щоб зменшити ризик побудови цього «Північного потоку – 2», – резюмував Вітренко.

Варто додати заяву МЗС про те, що якщо будівництво газопроводу «Північний потік – 2» не закінчать до кінця 2019 року, Росія буде змушена піти на переговори з Україною щодо нового контракту з транзиту газу.

Заступник голови МЗС Олена Зеркаль уточнила, що термін діючого контракту з «Газпромом» про постачання газу через територію України закінчується у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті