Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Екс-міністр Злочевський викупив газовий бізнес «наглядача» часів Януковича

Екс-міністр Злочевський викупив газовий бізнес «наглядача» часів Януковича

Дві газовидобувні компанії були придбані наприкінці минулого року

Екс-міністр Злочевський викупив газовий бізнес «наглядача» часів Януковича
Микола Злочевський
Фото УНІАН

Засновник Burisma Group Микола Злочевський почав кампанію зі скупки газодобувного бізнесу «наглядача» часів Януковича Юрія Іванющенка. Про це пише Економічна правда.

Так, він викупив ТОВ «Альба ресурс» і ТОВ «Миронівкабудмонтаж» наприкінці минулого року в Івающенка. Вони володіють спеціальними дозволами на розробку відповідно Південно-Медведівським і Південно-Хрестищенським родовищами газу в Харківській області із сумарними запасами близько 8 млрд куб. м палива.

Фонд «Нові технології» Івающенка контролював ці компанії за часів президентства Януковича. Зараз контрольні пакети 51% акцій обох компаній перейшли у власність кіпрських офшорів Dafresion Services Limited і Dimoreno Ventures Limited, які з Лімасола представляють інтереси Злочевського.

Це пояснюють тим, що після зміни засновників «Миронівкабудмонтаж» та «Альба ресурс» отримали новий менеджмент, який має зв'язок зі Злочевським.

Сергій Гурський, директор фірми «Альба ресурс», очолював ТОВ «Геофізична компанія «Вікінг», чий київський номер телефону є номером фірми «Інфоксводоканал», що належить Злочевському.

Разом з цим повідомляється, що голова фірми «Миронівкабудмонтаж» Зиновій Карман був помічником народного депутата Миколи Лісіна – бізнес-партнера Злочевського за компанією Burisma Group.

Наприкінці 2014 року після отримання статусу підозрюваного у незаконному збагаченні в справі, що розслідувалася Генеральною прокуратурою, Злочевський виїхав з України. На початку 2015 року прокуратура оголосила Злочевського у розшук.

Злочевський також зустрічався у Відні з депутатом від БПП Ігорем Кононенком у грудні 2016 року. Однак сам депутат спростував відповідну інформацію.

Після цього інформаційно-статистична картка про розшук Злочевського була знята з сайту МВС.
Інформація про припинення розшуку була внесена на підставі надісланої з Генпрокуратури постанови про скасування державного розшуку Злочевського.

На початку лютого Злочевський повернувся в Україну.

Burisma заявила про завершення всіх процесуальних і судових справ в Україні проти Злочевського і операційних компаній, що входять до складу Burisma Group в січні цього року.

Основна частина родовищ була видана за два періоди:
Перший припав на 2003-2004 роки, коли Злочевський очолював Державний комітет природних ресурсів, який мав у той час право розпорядження спеціальними дозволами (ліцензіями) на право користування надрами.

Другий – на 2010-2012 роки, коли Злочевський керував Міністерством охорони навколишнього природного середовища, якому підзвітна Державна служба геології та надр – єдиний на сьогодні розпорядник спецдозволів на користування надрами в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті