Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
НБУ пропонує скасувати печатки для відкриття та ведення кореспондентського рахунку

НБУ пропонує скасувати печатки для відкриття та ведення кореспондентського рахунку

Центробанк розробив зміни до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в нацвалюті

НБУ пропонує скасувати печатки для відкриття та ведення кореспондентського рахунку
Фото: Shutterstock

Національний банк у зв’язку зі змінами українського законодавства пропонує внести зміни до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті, зокрема, скасувати печатки для відкриття та ведення кореспондентського рахунку, визначити новий порядок резервування та відновлення функціонування системи електронних платежів НБУ та інші, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Відповідний проект документу центробанк виніс на громадське обговорення.Проект підготовлено на виконання закону щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах, а також щодо скасування обов'язкового використання печаток суб'єктами господарювання.

Як зазначається, також регулятор пропонує визначити порядок дій у разі отримання повідомлення банку-кореспондента та/або обтяжувача про наявність підстав для звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на кошти на кореспондентському рахунку банку.

Крім того, пропонується приведення переліку рахунків, за якими не здійснюється зупинення видаткових операцій банку під час виконання документів про арешт коштів банку та рішень суду за зверненням контролюючого органу, у відповідність до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України.

Також НБУ планує зміни щодо оформлення в електронному вигляді дозволу на роботу банку в системі електронних платежів НБУ за відповідною моделлю обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку та вимоги НБУ/Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на безспірне списання заборгованості з кореспондентського рахунку банку.

Як зазначається, зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 30 квітня 2018 року на поштову або електронну адреси НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті