Чехія екстрадувала в США російського хакера, який зламав LinkedIn

Чехія екстрадувала в США російського хакера, який зламав LinkedIn

Росіянина підозрюють у зламі соцмереж і втручанні в американські президентські вибори

Чехія екстрадувала в США російського хакера, який зламав LinkedIn
фото Shutterstock

Чехія видала Сполученим Штатам громадянина Росії Євгенія Нікуліна, якого звинувачують у зламуванні великих американських соцмереж, в тому числі LinkedIn, повідомляє Reuters з посиланням на Міністерство юстиції Чехії.

Нікуліна було заарештовано в Празі у 2016 році у співпраці з ФБР.

У США 29-річного Нікуліна офіційно звинуватили ще в 2016 році за підозрою в зламі американських соцмереж LinkedIn, Dropbox і Formspring у 2012 році.

З жовтня 2016 року хакера утримували в празькій в'язниці Панкрац. Сам Євген Нікулін заявляє, що його примушують до надання неправдивих свідчення про причетність до втручання Росії в вибори американського президента.

Росія також вимагала екстрадиції Євгена Нікуліна – на батьківщині його звинувачують у крадіжці $3450 через Webmoney з електронних гаманців у 2009 році.

У Чехії щодо справи хакера влада певний час не могла визначитися: прем’єр-міністр Андрей Бабіс наполягав на видачі Нікуліна США, тоді як проросійський президент країни Мілош Земан заявляв, що хоче видати хакера Росії.

У листопаді 2017 року Верховний суд Чехії дозволив видати росіянина в США, однак на початку березня процес екстрадиції було припинено, щоб вивчити всі докази, надані захистом. Російський адвокат апелював до того, що термін провадження справи вичерпався, і що його клієнт піддався жорстокому поводженню в ході перебування у чеській психіатричній лікарні, де певний час утримувався Нікулін.

Однак суд не знайшов підстав для того, щоб не задовольнити вимоги Вашингтона щодо видачі хакера в США.

Про те, як не стати жертвами хакерів – у матеріалі Mind «Параноя або сучасні реалії: як зберегти конфіденційність у мережі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті