Податківці за перші три місяці 2018 року нарахували 3,6 млн штрафів продавцям техніки

Податківці за перші три місяці 2018 року нарахували 3,6 млн штрафів продавцям техніки

Всього за січень – березень було проведено 809 перевірок

Податківці за перші три місяці 2018 року нарахували 3,6 млн штрафів продавцям техніки
Фото: Shutterstock

Співробітниками податкових інспекцій було проведено 809 перевірок суб'єктів господарювання, які торгують технічно складною побутовою технікою, за січень – березень цього року. Про це з посиланням на слова начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями департаменту аудиту Державної фіскальної служби (ДФС) Станіслава Кубріна повідомляє MMedia.

«Минулого року з травня по грудень ми провели 459 перевірок суб'єктів господарювання, які продають технічно складну побутову техніку, до якої, зокрема, належать комп'ютери і мобільні телефони. У результаті було нараховано 2,2 млн грн штрафних санкцій. Цього року ми активізували роботу. І за І квартал 2018 року вже було проведено 809 перевірок суб'єктів господарювання, за порушення правил торгівлі було нараховано 3,6 млн штрафних санкцій», – повідомив Кубрін.

Разом з цим він наголосив, що в Україні діє недосконале законодавство. Воно передбачає маленькі штрафи за порушення правил торгівлі складною технікою, зокрема, за роботу без касових апаратів.

«Якщо підприємця вперше зловили на такому порушенні, податковий інспектор має право виставити йому штраф у розмірі однієї гривні… А коли ми приходимо повторно до цього ФОП на перевірку, щоб виставити йому штраф у розмірі 100% продаваної без касового апарату техніки, його вже на тому торговому місці немає. Замість нього там сидить інший ФОП і продає ту саму техніку, і теж без касового апарату. Хочемо припинити ці зловживання – потрібно піднімати розмір штрафів», – наголошує Кубрін.

Минулого року підрозділами відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями департаменту аудиту ДФС було було перевірено і оштрафовано низку найбільших українських інтернет-магазинів. Зокрема, це allo.ua, rozetka.com.ua, citrus.ua, f.ua, stylus.ua, telemart.ua, all-service.com.ua та ін. У результаті перевірок було виявлено порушення правил торгівлі та нараховано близько 400 000 грн компенсацій.

Разом з цим Кубрін повідомив, що вони активно реагують на скарги громадських організацій та журналістів, які стикаються з несумлінними продавцями технічно складної побутової техніки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло