НБУ у II кварталі 2018 року оновив перелік 20 банків для участі у валютних інтервенціях

НБУ у II кварталі 2018 року оновив перелік 20 банків для участі у валютних інтервенціях

Додано - «ІндустріалБанк» та «КредоБанк», виключено – «Прокредіт Банк» і «Банк інвестицій та заощаджень»

НБУ у II кварталі 2018 року оновив перелік 20 банків для участі у валютних інтервенціях
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) затвердив перелік 20 банків, які зможуть брати участь у валютних інтервенціях НБУ на міжбанківському ринку шляхом запиту найкращого курсу у ІІ кварталі 2018 року, зокрема додав АКБ «ІндустріалБанк» та ПАТ «КредоБанк» та виключив АТ «Прокредіт Банк» і ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень», йдеться у повідомленні на сайті центробанку.

Так, у квітні-червні, крім зазначених фінустанов, брати участь у інтервенціях даної форми зможуть ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ «КБ «Глобус», ПАT «ІНГ Банк Україна», ПАТ «Креді Агріколь Банк»,  АТ «ОТП Банк», АТ «Ощадбанк», Акціонерний банк «Південний», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАT «ПУМБ», АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «СберБанк», ПАТ «СітіБанк», АТ «ТАСкомБанк», АБ «УкргазБанк», АТ «УкрексімБанк», АТ «УКРСИББАНК», ПАТ «УкрсоцБанк».

Так, зазначені фінустанови за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку, на результати якого спирався регулятор у формування зазначеного переліку.

Як пояснює центробанк, цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями, зокрема за обсягом операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та НБУ (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%).

Крім того, у відборі регулятор спирався на обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%) та на обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Так, з 2 квітня 2018 року НБУ розширив форми проведення валютних інтервенцій. Так, крім валютних аукціонів НБУ проводитиме інтервенції за єдиним і за найкращим курсом та адресні інтервенції.

Водночас, у оновленому Положенні про порядок та умови торгівлі іноземною валютою передбачено можливість проведення інтервенції за найкращим курсом двома шляхами.

Перший – той, яким вона проводилися до цього, а саме – шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну.

Другий – шляхом вибору найкращої ціни купівлі/продажу іноземної валюти з наявних в торговельно-інформаційних системах котирувань суб’єктів ринку, та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну (тобто через Matching – новий функціонал для укладання угод в торговельно-інформаційних системах).

Водночас, у НБУ зазначають, що якщо у першому випадку з огляду на технічні особливості інших функціоналів у інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу можуть брати участь лише 20 установ, то у випадку проведення інтервенції за найкращим курсом через Matching взяти у ній участь можуть всі банки, що користуються новим фунціоналом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло