Україна подолала залежність від Росії в ядерному паливі – Насалик

Україна подолала залежність від Росії в ядерному паливі – Насалик

Блоки працюватимуть у штатному режимі

Україна подолала залежність від Росії в ядерному паливі – Насалик
Фото: pixabay.com

Станом на 2018 рік Україна подолала залежність від Росії в ядерному паливі. Про це міністр енергетики Ігор Насалик оголосив із трибуни Верховної Ради в рамках щотижневої години запитань до уряду, передає LB.ua.

«Ще у 2016-му або на початку 2017 року говорити про диверсифікацію поставок атомного палива від Росії не було сенсу. І більшість сказали б, що це нереально або неможливо. Але сьогодні можу заявити: якщо завтра Російська Федерація перестане постачати нам тепловиділяючі збірки для реакторів ВВЕР-1000, ми будемо працювати в штатному режимі, ми повністю диверсифікували постачання ядерного палива на наші електростанції», – стверджує Насалик.

В Україні 13 атомних блоків типу ВВЕР-1000 і два блоки типу ВВЕР-440.

Раніше Україна закуповувала тепловиділяючі збірки для реакторів виключно в Росії, але з 2005 року в країну також надходить паливо американської Westinghouse. Нинішній договір «Енергоатом» і Westinghouse Electric передбачає поставку ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних енергоблоків до 2025 року.

Експерти попереджають, що якщо до 2030 року в Україні не буде побудовано жодного атомного енергоблоку, ядерні потужності в країні почнуть скорочуватися.  У 2030 році спливає термін експлуатації найстарішого енергоблоку №1 Рівненської АЕС потужністю 440 МВт, якому в 2010 році ДІЯРУ (Держінспекція ядерного регулювання), тоді блок виведуть з експлуатації.

З цього моменту для вітчизняної ядерної енергетики настає переломний момент: або вона продовжить розвиватися і вводитиме в дію нові потужності замість виведених, або просто зникне.

Подробиці про стан енергетики України можна дізнатися у матеріалі Mind «Чи потрібна Україні ядерна енергетика».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло