На український мед чекають у Польщі, Словенії та Румунії

На український мед чекають у Польщі, Словенії та Румунії

Саме там пропонують найпривабливіші пропозиції в межах міжнародних тендерів GPA

На український мед чекають у Польщі, Словенії та Румунії
Фото pixabay.com

Офіс з просування експорту при Мінекономрозвитку зібрав найпривабливіші пропозиції для постачальників запакованого меду в межах міжнародних тендерів GPA (угоди світової організації торгівлі про державні закупівлі), зокрема від державних замовників з Європи, йдеться у повідомленні на сайті офісу.

Відповідні тендерні оголошення з Румунії, Словенії та Польщі офіс пропонує розглянути українським виробникам зазначеного продукту.

«Використайте ці можливості та заявіть про українських виробників меду на міжнародній арені», – закликають експерти.

Нагадаємо, 28 червня 2017 року посли країн ЄС схвалили угоду щодо тимчасових торговельних квот на користь України, які почали діяти у вересні.

Преференції містять тимчасові (на три роки) додаткові річні імпортні квоти за нульовим тарифом на наступні сільськогосподарські продукти: природний мед – 2500 тонн; оброблені томати – 3000 тонн, виноградний сік – 500 тонн; овес – 4000 тонн; пшениця – 65 000 тон; кукурудза – 625 000 тонн; ячмінь – 325 000 тон; крупи та гранули деяких зернових – 7800 тонн.

Як писав Mind, станом на початок вересня минулого року право експорту до країн Європейського союзу мають 286 українських підприємств. Серед них 106 виробників харчової продукції та 180 виробників нехарчових продуктів тваринного походження. 

Водночас, як зазначають експерти, попри те, що Україна є одним із лідерів виробництва меду в світі, поступаючись за цим показником лише Китаю, Туреччині та Аргентині, галузі не вдалося уникнути негативного впливу економічної кризи. Виробництво меду щорічно знижувалося у 2013–2016 роках, і в 2016-му склало лише 59 300 тонн, що на 4300 тонни менше за показники 2015-го. А за підсумками 2017 року падіння виробництва меду складе ще 30–50% через поганий врожай соняшнику.  

Нагадаємо, вирощування деяких олійних культур, зокрема сої та ріпаку, цього року також опинилось під загрозою через бездіяльність Верховної Ради.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло