ЄС посприяє українським експортерам вигідними квотами
Очікується, що дія квот триватиме три роки

28 червня посли країн ЄС схвалили угоду щодо тимчасових торгівельних квот на користь України. Заходи повинні вступити в дію у вересні.
Про це повідомляється на сайті Ради Європи.
«Ці заходи – рух з нашої сторони до відчутної політичної та економічної підтримки України. Враховуючи складну ситуацію, в якій Україна наразі знаходиться, ми сподіваємося швидко приступити до виконання цього положення», – заявила Крістіан Кардона, міністр економіки, інвестицій та малого бізнесу Мальти.
Преференції включають в себе тимчасові (на 3 роки) додаткові річні імпортні квоти за нульовим тарифом на наступні сільськогосподарські продукти: природний мед – 2500 тонн; оброблені томати – 3000 тонн, виноградний сік – 500 тонн; овес – 4000 тонн; пшениця – 65 000 тон; кукурудза – 625 000 тонн; ячмінь – 325 000 тон; крупи та гранули деяких зернових – 7800 тонн.
За словами старшого юриста ЮК «Алєксєєв, Боярчуков і партнери» Інни Рудник, для використання цих квот, як і раніше, виробникам необхідно відповідати вимогам, пов'язаним з сертифікацією продукції і приведенням її у відповідність з технічними, санітарними та фітосанітарними регламентами Європейського Союзу.
«Квоти надаються в залежності від типу товару або за принципом FIFO (first in, first out), тобто в порядку живої черги товарів на митниці, або за принципом ліцензування, коли за запитом імпортера видається ліцензія на експорт продуктів в певній кількості. Крім того, згідно з тимчасовими торгівельними преференціями, повністю виключаються на 3 роки імпортні мита на такі промислові товари, як: добрива, барвники, пігменти та інші фарбуючі речовини, взуття, мідь, алюміній, а також обладнання для телебачення і звукозапису», – констатує Інна Рудник.
Юрист наголошує, що такі заходи будуть допускатися в разі дотримання Україною принципів Угоди про асоціацію, а саме: повага до прав людини і основних свобод, принцип верховенства права, а також постійних зусиль у боротьбі з корупцією та незаконною діяльністю.
«Преференції, в першу чергу, є підтримкою малому і середньому бізнесу, представникам агропромислового сектора і повинні бути стимулом для подальшого розвитку торговельних взаємин між українськими та європейськими товаровиробниками, споживачами», – резюмує старший юрист ЮК «Алєксєєв, Боярчуков і партнери» Інна Рудник.
Комітет INTA схвалив угоду від імені парламенту 20 червня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].