ЄС посприяє українським експортерам вигідними квотами

ЄС посприяє українським експортерам вигідними квотами

Очікується, що дія квот триватиме три роки

ЄС посприяє українським експортерам вигідними квотами
Фото: pixabay.com

28 червня посли країн ЄС схвалили угоду щодо тимчасових торгівельних квот на користь України. Заходи повинні вступити в дію у вересні.

Про це повідомляється на сайті Ради Європи.

«Ці заходи – рух з нашої сторони до відчутної політичної та економічної підтримки України. Враховуючи складну ситуацію, в якій Україна наразі знаходиться, ми сподіваємося швидко приступити до виконання цього положення», – заявила Крістіан Кардона, міністр економіки, інвестицій та малого бізнесу Мальти.

Преференції включають в себе тимчасові (на 3 роки) додаткові річні імпортні квоти за нульовим тарифом на наступні сільськогосподарські продукти: природний мед – 2500 тонн; оброблені томати – 3000 тонн, виноградний сік – 500 тонн; овес – 4000 тонн; пшениця – 65 000 тон; кукурудза – 625 000 тонн; ячмінь – 325 000 тон; крупи та гранули деяких зернових – 7800 тонн.

За словами старшого юриста ЮК «Алєксєєв, Боярчуков і партнери» Інни Рудник, для використання цих квот, як і раніше, виробникам необхідно відповідати вимогам, пов'язаним з сертифікацією продукції і приведенням її у відповідність з технічними, санітарними та фітосанітарними регламентами Європейського Союзу.

«Квоти надаються в залежності від типу товару або за принципом FIFO (first in, first out), тобто в порядку живої черги товарів на митниці, або за принципом ліцензування, коли за запитом імпортера видається ліцензія на експорт продуктів в певній кількості. Крім того, згідно з тимчасовими торгівельними преференціями, повністю виключаються на 3 роки імпортні мита на такі промислові товари, як: добрива, барвники, пігменти та інші фарбуючі речовини, взуття, мідь, алюміній, а також обладнання для телебачення і звукозапису», – констатує Інна Рудник.

Юрист наголошує, що такі заходи будуть допускатися в разі дотримання Україною принципів Угоди про асоціацію, а саме: повага до прав людини і основних свобод, принцип верховенства права, а також постійних зусиль у боротьбі з корупцією та незаконною діяльністю.

«Преференції, в першу чергу, є підтримкою малому і середньому бізнесу, представникам агропромислового сектора і повинні бути стимулом для подальшого розвитку торговельних взаємин між українськими та європейськими товаровиробниками, споживачами», – резюмує старший юрист ЮК «Алєксєєв, Боярчуков і партнери» Інна Рудник.

Комітет INTA схвалив угоду від імені парламенту 20 червня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло