Кабмін вирішив оживити конкуренцію у сфері поховання

Кабмін вирішив оживити конкуренцію у сфері поховання

Уряд пропонує запровадити біопоховання та врегулювати питання землевідведення у цій сфері

Кабмін вирішив оживити конкуренцію у сфері поховання
Фото: УНІАН/ Лук'янівський цвинтар (Київ)

Кабінет міністрів пропонує розширити термінологію у сфері поховання та, зокрема, для економії земельних ресурсів, запровадити біопоховання, створити конкурентне середовище у сфері надання ритуальних послуг, упорядкувати питання землевідведення, а також створити сприятливі умови для будівництва нових крематоріїв.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення сфери поховання» №8248 Кабмін зареєстрував у Верховній Раді.

Так, згідно з документом, суб’єкт господарювання, який має намір надавати ритуальні послуги, раз на 3 роки подає виконавчому органу сільської, селищної, міської ради за місцем надання послуг письмове повідомлення про початок або продовження діяльності щодо надання таких ритуальних послуг.

Разом з тим, такий суб’єкт має подати до зазначених органів довідку про наявність штату працівників, матеріально-технічної бази та спеціального транспорту, мінімального розміру статутного фонду (у разі надання таких послуг юридичними особами).

Крім того, документом уточняються, що земельна ділянка під місця поховання відводиться в установленому законом порядку. Водночас, діючим законодавством передбачена передача таких ділянок комунальним підприємствам у постійне користування.

У свою чергу, зазначені виконавчі органи з метою розвитку інвестиційної діяльності мають сприяти залученню інвестицій для будівництва крематоріїв різних форм власності з наданням інвесторам права їх подальшої експлуатації та утримання.

Також, згідно з документом біопохованням буде вважатися вид поховання померлого, що передбачає використання матеріалів, які розкладаються протягом 5 років, місце розташування якого не містить намогильних споруд, а облаштовується інформаційною табличкою.

Водночас, місцем біопоховання може бути відокремлена частина земельної ділянки, розташована на території кладовища, парку, скверу, лісопарку, іншої зеленої зони, відведена виключно для здійснення біопоховань.

Нагадаємо, через гостру нестачу землі в Китаї, влада країни фінансово заохочує громадян на згоду до кремації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло