Хімічна атака в Сирії: військами Асада убито понад 70 людей
Кількість загиблих може зрости, до багатьох тіл не вдається дістатися через артобстріли

Щонайменше 70 людей було вбито 7 квітня під час хімічної атаки в сирійському місті Дума в регіоні Східна Гута, повідомляє BBC з посиланням на дані, вказані медиками і рятувальниками.
Це останнє місто, підконтрольне повстанцям, зазначає видання.
Волонтерська медична організація «Білі каски» опублікувала фото підвалів, наповнених тілами мертвих людей. Джерелом отрути організація назвала бомбу, скинуту з вертольота, яка ймовірно містила зарин.
Father tries to protect his wife and baby before they succumb to chemicals in the basement of a home in Douma, Eastern Ghouta. The image that shames us all pic.twitter.com/jUjB056sdU
– Josie Ensor (@Josiensor) 7 квітня 2018 р.
Державні канали Сирії називають інформацію про хімічну атаку сфабрикованою повстанцями, які «усвідомлюють неминучість своєї поразки і намагаються перешкодити просуванню урядових військ».
Союз медичних організацій – благодійна організація, яка базується у США та співпрацює з сирійськими лікарнями – повідомив ВВС, що у лікарні біля Дамаска підтвердили факт загибелі 70 осіб. Організація також вказує, що кількість загиблих може бути значно більшою – до 180 осіб, однак до більшості тіл не вдається дістатися через артобстріли.
Відео 18+
Video uploaded by local media activists shows bodies of victims – women and children – of tonights reported chemical attack in Douma. Death toll keeps climbing. pic.twitter.com/ovDr4QfOje
– Tobias Schneider (@tobiaschneider) 7 квітня 2018 р.
За день до ймовірної атаки, 6 квітня в Росії заявили, що повстанська організація «Фронт ан-Нусра» готує у підконтрольних їй районах атаки із застосуванням хлору. Ще раніше схожу заяву робив президент Росії Путін.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін відреагував на новини про хімічну атаку, назвавши її черговим злочином проти людяності, за який мають понести відповідальність і самі злочинці, і ті, хто їх підтримує.
Якщо інформація щодо хімічної атаки в Сирії підтвердиться, це є черговим злочином проти людяності. За нього мають понести відповідальність і самі злочинці, і ті, хто їх підтримує. Ще одне вето Росії на резолюцію РБ ООН щодо хімічної зброї в Сирії стане таким самим вето як по MH17
– Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 8 квітня 2018 р.
Держдепартамент США вже заявив, що уважно стежить за повідомленнями про можливе застосування хімічної зброї і якщо вони підтвердяться, то Росія, яка підтримує владу Сирії, має разом з Дамаском нести відповідальність за те, що сталося.
Нагадаємо, якраз рік тому, 7 квітня, президент США Дональд Трамп без схвалення американського Конгресу наказав завдати ракетних ударів по авіабазі в Сирії, з якої, за його словами, здійснювалася хімічна атака по території повстанців у провінції Ідліб, внаслідок якої загинуло понад 85 мирних жителів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].