США підняли в небо «літак Судного дня» на тлі загострення політичної ситуації

США підняли в небо «літак Судного дня» на тлі загострення політичної ситуації

Літак призначений для збереження вищого керівництва країни на випадок ядерної війни

США підняли в небо «літак Судного дня» на тлі загострення політичної ситуації
© U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Samuel Morse

Літак Boeing E-4B Nightwatch, оснащений як командний пункт США на випадок ядерної війни, піднявся в повітря над штатом Індіана. Про це свідчать дані моніторингового ресурсу CivMilAir, оприлюднені в Twitter.

Борт має назву «літак Судного дня» (Doomsday plane), тому що може використовуватися президентом США і військовим командуванням країни навіть в разі знищення наземних структур управління.

Boeing E-4B часто супроводжує американського президента в зарубіжних поїздках на випадок надзвичайних ситуацій. Всього таких літаків є чотири. Один із них постійно знаходиться в стані «бойової готовності».

Інформація про політ «літака Судного дня» з'явилася на тлі загострення ситуації навколо застосування сирійськими урядовими військами хімічної зброї та загибелі не менше 70 людей у місті Дума в Східній Гуті.

***

Що таке «літак Судного дня»?

У випадку ядерної війни Дональда Трампа (чи будь-якого іншого президента США) евакуюють на літаку «Борт ВВС номер один» (Air Force One) на один з чотирьох літаків Nightwatch (офіційно модель позначається як E-4B) – літаків, спеціально створених для того, щоб президент США міг безпечно керувати своїми військами, пише ИноСМИ.

Так звані «літаки Судного дня» сконструйовані так, щоб стати літаючим штабом, в якому вище керівництво країни могло б вижити і продовжити правити країною. «Збройним силам потрібні не тільки бомбардувальники і ракети, які впораються з атакою. Їм потрібні командні центри і лінії зв'язку для здійснення спільних операцій», – зазначав військовий експерт Лорен Томпсон.

Зазвичай літаки знаходяться на базі ВПС Оффут в штаті Небраска в центрі США. Там у літака буде максимальний час на зліт в разі атаки на країну.

Витрати на переобладнання двох «Боїнгів», враховуючи додаткові функції, «щоб забезпечити президента, екіпаж і гостей надійним і безпечним повітряним транспортом з такими ж можливостями зв'язку і безпекою, як в Білому домі», склали $4 млрд.

Устаткування враховує різні ситуації і створене для того, щоб уряд США міг сховатися на літаку в перші дні ядерної війни. Щоб забезпечити можливість постійно перебувати в повітрі в перший критичний період кризи, літак обладнали для дозаправки в повітрі, а це значить, що він може перебувати в повітрі десятки днів поспіль.

Складна комунікаційна апаратура дозволить президенту керувати країною з повітря, навіть якщо інфраструктура повністю зруйнована. На літаку є спеціальні підстанції зв'язку приблизно для ста осіб.

Серед найцікавіших функцій літака – можливість висунути антену довжиною майже 8 км, яка летить за літаком, дозволяючи встановлювати контакт з підводними човнами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті