США підняли в небо «літак Судного дня» на тлі загострення політичної ситуації
Літак призначений для збереження вищого керівництва країни на випадок ядерної війни

Літак Boeing E-4B Nightwatch, оснащений як командний пункт США на випадок ядерної війни, піднявся в повітря над штатом Індіана. Про це свідчать дані моніторингового ресурсу CivMilAir, оприлюднені в Twitter.
Борт має назву «літак Судного дня» (Doomsday plane), тому що може використовуватися президентом США і військовим командуванням країни навіть в разі знищення наземних структур управління.
Airborne from Wright-Patterson?!
– CivMilAir ✈ (@CivMilAir) 11 квітня 2018 р.
🇺🇸 US Air Force
E-4B Nightwatch
73-1677 MATH01 pic.twitter.com/Wu4kDI8hCy
Boeing E-4B часто супроводжує американського президента в зарубіжних поїздках на випадок надзвичайних ситуацій. Всього таких літаків є чотири. Один із них постійно знаходиться в стані «бойової готовності».
Інформація про політ «літака Судного дня» з'явилася на тлі загострення ситуації навколо застосування сирійськими урядовими військами хімічної зброї та загибелі не менше 70 людей у місті Дума в Східній Гуті.
***
Що таке «літак Судного дня»?
У випадку ядерної війни Дональда Трампа (чи будь-якого іншого президента США) евакуюють на літаку «Борт ВВС номер один» (Air Force One) на один з чотирьох літаків Nightwatch (офіційно модель позначається як E-4B) – літаків, спеціально створених для того, щоб президент США міг безпечно керувати своїми військами, пише ИноСМИ.
Так звані «літаки Судного дня» сконструйовані так, щоб стати літаючим штабом, в якому вище керівництво країни могло б вижити і продовжити правити країною. «Збройним силам потрібні не тільки бомбардувальники і ракети, які впораються з атакою. Їм потрібні командні центри і лінії зв'язку для здійснення спільних операцій», – зазначав військовий експерт Лорен Томпсон.
Зазвичай літаки знаходяться на базі ВПС Оффут в штаті Небраска в центрі США. Там у літака буде максимальний час на зліт в разі атаки на країну.
Витрати на переобладнання двох «Боїнгів», враховуючи додаткові функції, «щоб забезпечити президента, екіпаж і гостей надійним і безпечним повітряним транспортом з такими ж можливостями зв'язку і безпекою, як в Білому домі», склали $4 млрд.
Устаткування враховує різні ситуації і створене для того, щоб уряд США міг сховатися на літаку в перші дні ядерної війни. Щоб забезпечити можливість постійно перебувати в повітрі в перший критичний період кризи, літак обладнали для дозаправки в повітрі, а це значить, що він може перебувати в повітрі десятки днів поспіль.
Складна комунікаційна апаратура дозволить президенту керувати країною з повітря, навіть якщо інфраструктура повністю зруйнована. На літаку є спеціальні підстанції зв'язку приблизно для ста осіб.
Серед найцікавіших функцій літака – можливість висунути антену довжиною майже 8 км, яка летить за літаком, дозволяючи встановлювати контакт з підводними човнами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].