mind
Порошенко пропонує Україні офіційно вийти з СНД

Порошенко пропонує Україні офіційно вийти з СНД

Договірно-правова база, укладена Україною в межах СНД, наразі має бути переглянута на предмет відповідності національним інтересам держави

Порошенко пропонує Україні офіційно вийти з СНД
Президент Петро Порошенко
Фото з офіційного сайту президента

Президент Петро Порошенко пропонує підготувати пропозиції стосовно припинення участі України в статутних органах СНД. Про це пише espreso.tv.

«Оскільки Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД, і з огляду на відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі в статутних органах СНД, так само як і остаточного закриття українського представництва при відповідних інститутах у Мінську», – повідомив президент.

Разом з цим Порошенко наголосив, що вся договірно-правова база, укладена Україною в рамках СНД, наразі має бути інвентаризована на предмет відповідності національним інтересам держави.

8 грудня 1991 року на зустрічі керівників Білорусі, Росії та України було прийнято рішення про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД). Однак статут СНД було прийнято 22 січня 1993 року і до цього часу не підписано президентом України і не ратифіковано Верховною Радою.

Україна не брала участі у військово-політичних угодах, спрямованих на створення оборонного союзу в межах СНД, а відтак не є стороною Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Україна також не брала участі й у Колективних силах Співдружності для підтримання миру поза егідою ООН чи ОБСЄ.

Україна надавала пріоритет економічній складовій співробітництва, насамперед формуванню повномасштабної зони вільної торгівлі без вилучень та обмежень. Серед інших важливих сфер – науково-технічне та інноваційне співробітництво, взаємодія в енергетичній сфері, зокрема у сфері використання атомної енергії, співпраця в АПК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті