mind
Розробник «Новичка» розповів, чому хімічна речовина не спрацювала повною мірою зі Скрипалями

Розробник «Новичка» розповів, чому хімічна речовина не спрацювала повною мірою зі Скрипалями

Віл Мірзоянов переконаний, що ті, хто здійснював напад, не врахували особливостей речовини та клімату Британії

Розробник «Новичка» розповів, чому хімічна речовина не спрацювала повною мірою зі Скрипалями
фото з pixabay.com

Хімік Віл Мірзоянов, який називає себе одним із розробників хімічної отруйної речовини «Новичок» звернув увагу на те, що речовина має ряд властивостей, які роблять її застосування в британському кліматі менш ефективним. Про це він сказав у інтерв’ю «Коммєрсант».

Мірзоянов також зазначив, що з огляду на чистоту речовини її виготовлено в лабораторії.

«…таку речовину можна виготовити лише у висококваліфікованому центрі, який має досвід роботи з отруйними речовинами. Взяв там якийсь любитель і зробив – то казки», – підкреслив він.

За його словами, недоліком цієї хімічної речовини є її гідровразливість, тобто «Новичок» може бути стійким лише за умови відсутності вологи та сирості.

Речовину застосували 4 березня в Англії, де стояв туман – крапельки води були в повітрі.

Мірзоянов наголосив, що попередньо речовину випробували на полігоні в Шиханах, Саратовська область, де сухе повітря.

«Я вам скажу, чому Скрипалі не загинули і люди навколо теж не надто постраждали. Вони поїхали в ресторан, за їх відсутності (як повідомляється) намазали ручку дверей сумішшю А-234 в желе. Справа в тому, що коли намазали, розпочалась реакція гідролізу – реакція речовини з водою починається миттєво. І в цей час концентрація речовини встигла впасти принаймні в декілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, бо концентрація впала», – пояснив хімік. 

Нагадаємо: експерти Організації з заборон хімічної зброї (ОЗХЗ), спираючись на результати аналізів, які було зроблено в чотирьох лабораторіях, дійшли висновку, що Скрипалів було отруєно нервово-паралітичною речовиною. Доповідь ОЗХЗ підтверджує висновки британського розслідування щодо речовини, яку було застосовано в Солсбері.

Як повідомлялось, після отруєння Сергій та Юлія Скрипаль потрапили до реанімації, але з часом їх стан покращився. Зокрема, Юлію виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану.

Раніше лікарі передбачали імовірність того, що отруйна речовина могла завдати непоправної шкоди мозку потерпілих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті