mind
Капіталізація SpaceX ракетою злетить вгору після нового раунду фінансування

Капіталізація SpaceX ракетою злетить вгору після нового раунду фінансування

Сукупна вартість акцій компанії може скласти $24 млрд

Капіталізація SpaceX ракетою злетить вгору після нового раунду фінансування
фото SpaceX

Приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX повідомила, що її вартість буде оцінена  приблизно в $24 млрд, повідомляє Recode.

Таким чином компанія продовжує успішно піднімати «гори грошей» на підтримку свого бізнесу з розвитку космічних ракет багаторазового використання.

Минулого тижня компанія оприлюднила заяву, що отримала дозвіл на проведення чергового раунду фінансування в розмірі $500 млн і на продаж акцій за ціною $169.

Таким чином, за оцінкою Lagniappe Labs, творця індексу Prime Unicorn, за сумарною вартістю всіх акцій компанію SpaceX буде оцінено в $23,7 млрд.

Інші сервіси аналізу даних дають ще вищі цифри, наприклад, Equidate вважає, що компанія буде оцінена в $27 млрд після нового раунду фінансування.

Ще в листопаді 2017 року вартість космічної компанії оцінювалася приблизно в $21 млрд.

Слід зазначити, що компанія Ілона Макска ще не надала коментар про появу нових інвесторів, однак вона рідко розкриває інформацію щодо збору коштів. Маск тримає своїх інвесторів «надзвичайно близько», і новий капітал зазвичай заходить від існуючих інвесторів, а не від людей, нових для компанії, зазначає видання.

Серед відомих інвесторів – Google, DFJ, Founders Fund і Fidelity.

Однак компанії потрібно чимало грошей для фінансування запусків ракет і для реалізації нових амбіцій – наприклад, для подорожей між містами на ракетах, які, за словами Ілона Маска, можна було б запустити вже «протягом найближчого десятиліття».

Нагадаємо, під час останнього запуску ракети Falcon 9 компанія успішно вивела на орбіту 10 супутників зв'язку для безкоштовного інтернету. Щоправда, при посадці обтічник ракети знову не вдалося впіймати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті