Заплутався парашут: SpaceX знову не вдалося впіймати обтічник ракети Falcon 9

Заплутався парашут: SpaceX знову не вдалося впіймати обтічник ракети Falcon 9

Однак компанія успішно вивела на орбіту 10 супутників зв'язку для безкоштовного інтернету

Заплутався парашут: SpaceX знову не вдалося впіймати обтічник ракети Falcon 9
фото www.space.com

Американська компанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9 з десятьма телекомунікаційними супутниками Iridium NEXT. Старт був здійснений з бази військово-повітряних сил США Ванденберг (Каліфорнія).

Всі 10 супутників вдалося успішно вивести на орбіту. Це вже п'ятий за рахунком пуск, здійснений SpaceX в інтересах телекомунікаційної компанії Iridium Communications.

Однак виникли проблеми з поверненням багаторазового обтічника ракети на Землю. Головна мета SpaceX – навчитися повертати перші ступені ракет на землю неушкодженими, щоб їх можна було використати повторно і таким чином знизити витрати на запуск супутників.

Перший ступінь ракети, яка стартувала в п’ятницю, вже літав у космос – у жовтні він використовувався при запуску супутників Iridium, був врятований і успішно відновлений, повідомляє The Register.

Далі розробники стали вчитися рятувати інший дороговартісний елемент – стулки головного обтічника, всередині якого при старті ракети знаходиться корисне навантаження.

Не можна, щоб вони «приземлялися» на воду, тому що при контакті з водою електроніка виходить з ладу і техніка стає непридатною.

Тому для порятунку обтічника був сконструйований спеціальний корабель, на борту якого розтягнута широка сітка.

Але не вдалося врятувати обтічник ракети Falcon 9 і цього разу. Про це в своєму твіттері повідомив Ілон Маск. За його словами під час спуску парашут заплутався, і обтічник звалився в воду на величезній швидкості.

У найближчі дні компанія проведе експерименти за допомогою вертольота щоб зрозуміти причину.

Загалом для забезпечення безкоштовного інтернету Ілон Маск запустить 4425 інтернет-супутників. Саме на таку кількість він отримав дозвіл. Це має відбутися протягом найближчих шести років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті