mind
Зоозахисники вже втретє вимагають внести до порядку денного законопроект про захист тварин

Зоозахисники вже втретє вимагають внести до порядку денного законопроект про захист тварин

Однією з основних цілей проекту закону є заборона евтаназії як спосіб регулювання чисельності бездомних тварин

Зоозахисники вже втретє вимагають внести до порядку денного законопроект про захист тварин
Фото: Facebook Оксана Костюкевич

Сьогодні біля комітетів Верховної Ради захисники тварин виступили з вимогою внести проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» №6598 до порядку денного.

Активістка ГО «Форум порятунку Києва» Оксана Костюкевич у коментарі для Mind розповіла, що відповідна акція проходить вже втретє. За її словами, законопроект уже двічі ставили на порядок денний, однак Рада під час пленарних засідань не встигала дійти до екологічних законопроектів.

«Законопроект двічі ставили на порядок денний, але в незручний час – з 16:00 до 18:00. Розглядаючи інші законопроекти в першій-другій половині дня, не встигали дійти до екологічних проектів закону. Його не розглядають і доводиться кожен раз вимагати включення його до порядку денного. Сьогодні вже втретє», – повідомила вона.

Разом з цим, зоозахисниця повідомила, що відповідний проект закону розробляли 15 народних депутатів із залученням екологів та юристів. Всього в документ внесено 65 правок до дев’яти законів України.

Однією з основних цілей проекту закону є заборона евтаназії як спосіб регулювання чисельності бездомних тварин.

Разом з цим законопроект забороняє викидати тварин, пропагувати жорстоке поводження з ними, застосування вогню при дресируванні.

Також законопроект має на меті заборонити комерційне фотографування з тваринами, жебрацтво з ними та утримання диких тварин при ресторанах, готелях чи інших розважальних закладах.

Законопроект про захист тварин №6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)» був зареєстрований 21 липня минулого року.  6 лютого цього року вручено подання комітету про розгляд проекту закону.

Сегодня 16 апреля 2018 года возле Комитетов Верховной рады. Требование неизменно – зоозащитный законопроект 6598 в повестку дня и к первому чтению!

Опубліковано Оксаною Костюкевич 16 квітня 2018 р.

Раніше повідомлялося, що Мінекології пропонує суттєво збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті