Імпорт м'яса до України за I квартал 2018 року став рекордним за останні 5 років
Зростання імпорту відбулося по всіх позиціях

Імпорт м'яса до України в період з січня по березень 2018 року виявився найбільшим за останні 5 років (по свинині – за 4 роки), за цей період зростання імпорту відбулося по всіх позиціях. Про це йдеться в повідомленні на сайті Latifundist.
Як зазначається, про це повідомив аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант FАО Андрій Панкратов у добірці матеріалів FАО/ЄБРР.
Так, імпорт свинини за I квартал 2018 року склав 1800 тонн (+ 17,1% проти I кварталу 2017 року), м'яса птиці – 30 800 тонн (+ 26%), субпродуктів – 8400 тонн (+ 44%), сала – 14 100 тонн (+ 58%).
«Це основні наші імпортні позиції. Імпорт яловичини – незначний, імпорт інших видів м'яса майже відсутній», – зазначив Панкартов.
За словами експерта, торішнє подорожчання м'яса на внутрішньому ринку сприяло помітній активізації імпорту.
«Це відбувалося в другій половині минулого року, але й зараз ці «двері» все ще залишаються відкритими. Коливання українських і європейських цін були не дуже значними з кінця 2017 року, щоб змінити ситуацію. Тільки в березні ціни в ЄС пішли вгору, однак у нас в той же час зміцнилася гривня й імпорт все ще залишався можливим», – підкреслив він.
Водночас, як повідомляє AgroTimes із посиланням на Асоціацію свинарів України (АСУ), яка у свою чергу спирається на дані Державної служби статистики, промислова пропозиція живця свиней у І кварталі 2018 році скоротилася на 10% проти аналогічного періоду минулого року – сільськогосподарські підприємства реалізували на забій 118 400 тонн.
«Скорочення промислової пропозиції свиней забійних кондицій спостерігається в переважній більшості регіонів, – підкреслили в АСУ. – Лише у чверті областей виробники збільшили обсяги реалізації свиней на забій. Проте цей приріст не вплинув на загальну картину».
При цьому обсяги вирощування свиней у сільськогосподарських підприємствах зменшилися не так суттєво. У І кварталі промислові свиногосподарства отримали 126 800 тонн приросту живої ваги. «Це на 4,6% менше, ніж роком раніше та співставно зміні кількості промислового поголів’я в країні», – уточнили експерти АСУ.
Чисельність промислового поголів’я свиней станом на 1 квітня 2018 року, за даними Держстату, утримується на позначці 3,36 млн голів. Це на 4,3% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року й складає майже 55% від загального поголів’я свиней в Україні.
Нагадаємо: чисельність свиней в Україні станом на початок року склала 6,1 млн голів. Цей показник на 8,2% (0,55 млн) менший за показник аналогічного періоду минулого року.
Водночас за I квартал 2018 року обсяги імпорту свіжого, охолодженого й замороженого м'яса свиней у 3 рази перевищили обсяг його зовнішніх поставок.
Як писав Mind, інфляція в Україні в березні зросла: подорожали м'ясні вироби, яйця та овочі. Найбільше зростання цін у річному вираженні зафіксоване на яйця – 61,7% відносно березня 2017 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].