ДФС: за принципом «єдиного вікна» на митниці здійснюється 75,8% митних оформлень

ДФС: за принципом «єдиного вікна» на митниці здійснюється 75,8% митних оформлень

Лідером з оформлення товарів за цим принципом знову стала Полтавська митниця

ДФС: за принципом «єдиного вікна» на митниці здійснюється 75,8% митних оформлень
Фото: Shutterstock

Оформлення товарів на митницях Державної фіскальної служби (ДФС) за принципом «єдиного вікна» за 2,5 місяця (з 1 лютого по 15 квітня 2018 року) цього року здійснено щодо понад 327 700 митних декларацій, що складає 75,8% від загального обсягу оформлених декларацій (432 400 м. д.) за зазначений період, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, найбільший відсоток оформлень товарів підприємствами із застосуванням «єдиного вікна» мають митниці: Полтавська – 100%, Чернівецька – 98,3%, Луганська – 97,2%, Волинська – 97%, Рівненська – 96,4%, Львівська – 95,7%.

Водночас, як повідомили Mind у прес-службі ДФС, за принципом «єдиного вікна» на Київській міській митниці оформлено у режимі експорту 86,7% митних декларацій, у режимі імпорту – 65,3%, на Київській митниці в режимі експорту оформлено 91,1% митних декларацій, у режимі імпорту –71,7%.

Як нагадують у ДФС, для удосконалення процедури здійснення митного та інших державних видів контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за принципом «єдиного вікна» Кабінет міністрів України 31 січня 2018 року прийняв постанову №44, де було переглянуто порядок інформаційного обміну.

Зокрема, до переліку місць митного оформлення товарів із застосуванням інформаційного обміну між ДФС та іншими державними органами за принципом «єдиного вікна» включено всі місця митного оформлення, розташовані в пунктах пропуску через державний кордон України.

Водночас для реалізації новацій ДФС доопрацювала розроблений нею спеціальний програмно-інформаційний комплекс, інтегрований в автоматизовану систему митного оформлення «Інспектор».

«Єдине вікно» – єдина електронна система обміну даними, яка дозволяє різним службам контролю та митницям у автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України, та про результати його державного контролю.

Як писав Mind, раніше Мінфін вдосконалив механізм «єдиного вікна» на українських митницях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло