Збори акціонерів «Мотор Січ» відбудуться «за будь-якої погоди»

Збори акціонерів «Мотор Січ» відбудуться «за будь-якої погоди»

У компанії сподіваються, що обшуки СБУ не вплинуть на збори акціонерів 25 квітня

Збори акціонерів «Мотор Січ» відбудуться «за будь-якої погоди»
Фото: motorsich.com

Річні збори акціонерів ПАТ «Мотор Січ» (Запоріжжя) відбудуться за планом, 25 квітня, попри проведення на підприємстві Службою безпеки України (СБУ) в понеділок слідчих дій, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву підприємства щодо відсутності загрози зриву зазначених зборів.

«З 7 ранку прибула з Києва слідча група СБУ проводити обшуки в кабінетах посадовців ПАТ. Представниками слідства проводиться виїмка окремих документів компанії», – повідомив агентству голова наглядової ради ПАТ Анатолій Малиш.

Водночас він не зміг уточнити, на підставі рішення якої судової інстанції проводяться слідчі дії, сказавши: «На даний момент ця інформація у мене відсутня».

«Сподіваємося, що слідчі дії, що проводяться, не поставлять під загрозу зриву намічені на 25 квітня річні збори акціонерів», – підкреслив глава наглядової ради.

Співрозмовник агентства також не підтвердив ймовірність взаємозв'язку між проведеними в понеділок на підприємстві обшуками з відкритим у вересні 2017 року за рішенням райсуду Києва розслідуванням СБУ про законність продажу контрольного пакета акцій «Мотор Січ» власнику китайської Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co.

«Можу лише припустити, що взаємозв'язок між сьогоднішніми обшуками і розпочатим СБУ в 2017 році розслідуванням є: на сьогоднішній день це розслідування не завершено», – зазначив Малишев.

За даними компанії, під час намічених на 25 квітня річних зборів акціонерів планується затвердити фінансовий результат за 2017 рік, а також оновити установчі документи та склад наглядової ради. Також в ході зборів планується затвердження річного звіту і результатів зовнішнього аудиту ПАТ, розподіл прибутку і розмір дивідендів, внесення змін до статуту, положення про НС і раді директорів, а також переобрання складу НС.

Нагадаємо, у вересні 2017 року Шевченківський райсуд Києва своєю ухвалою задовольнив клопотання слідчого СБУ про арешт сконцентрованих у власності 5 офшорів, які знаходяться на рахунках зберігача – компанії «Драгон капітал», 41% акцій «Мотор Січ» у зв'язку з підозрою слідства в змові та спробі ліквідації групою осіб підприємства, що має важливе значення для обороноздатності та економіки держави, через продаж і виведення його акцій за межі України.

За даними слідства, після проведеної у 2016 році угоди купівлі-продажу акцій «Мотор Січ» наразі 56% акцій підприємства опосередковано володіє громадянин Китаю, власник Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co.

Як писав Mind, СБУ проводить обшуки на «Мотор Січ» у межах розслідування кримінальної виробництва про підготовку диверсії. Слідчі дії проводяться на підставі ухвали суду.

Нагадаємо, у липні 2017 року на заводі пройшли обшуки через розтрати.

Тоді ж на об’єктах підприємства й у ключових осіб провели обшуки.

«Мотор Січ» – підприємство в Запоріжжі, яке розробляє, виробляє, ремонтує та обслуговує авіаційні газотурбінні двигуни для літаків та вертольотів, а також промислові газотурбінні установки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті