Міста країн Південної Європи об’єднуються проти масового туризму

Міста країн Південної Європи об’єднуються проти масового туризму

Через надмірний наплив туристів у цих містах ростуть ціни на житло, а працівники отримують меншу зарплатню

Міста країн Південної Європи об’єднуються проти масового туризму
фото з pixabay.com

Активісти з 14 міст країн Південної Європи створили мережу для об’єднання зусиль для боротьби з масовим туризмом. Про це повідомляє Euractiv.

Мережа SET планує організовувати спільні акції протестів, щоб змусити уряди країн «встановити ліміти для туристичної індустрії» та навіть посприяти її зниженню.

Перший їх спільний захід полягав у випуску маніфесту, що засуджує масовий туризм як причину росту орендної плати, зникнення місцевих магазинів, створення робочих місць із низькою заробітною платнею та забруднення.

Наразі до мережі входять десять іспанських міст, зокрема Мадрид, Барселона, Пальма-де-Майорка, португальський Лісабон та італійська Венеція, а також Канарські острови та Мальта.

Останнім часом міста по всій Європі активізують зусилля, які мають на меті закриття сервісів зі спільного використання житла, такі як Airbnb, оскільки вони сприяють зростанню цін для місцевого населення.

Згідно з даними Всесвітньої туристичної організації ООН, минулого року число міжнародних туристів у ЄС зросло на 8% і досягло 538 млн людей, що складає 40% від загальної кількості у світі.

Генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації Талеб Ріфай сказав, що зростання анти-туристичних настроїв є «дуже серйозною ситуацією, яку треба вирішувати серйозним чином». На його думку, тероризм потребує «сильної, стійкої туристичної політики, практики та участі як національних, так і місцевих органів влади та адміністрацій, компаній, приватного сектора, місцевих спільнот та самих туристів».

У резолюції 2015 року Європарламент зазначив, що «європейський туризм має перейти від моделі кількісного росту до моделі якісного, яка приведе до стійкого розвитку», із фокусом на кваліфікованих робочих місцях, диверсифікації туризму та стійкої зайнятості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло