«Укрбуд»: завершено перший етап будівництва нового сховища в Чорнобильській зоні

«Укрбуд»: завершено перший етап будівництва нового сховища в Чорнобильській зоні

Побудовано комплекс тимчасових споруд, необхідних для подальшої роботи

«Укрбуд»: завершено перший етап будівництва нового сховища в Чорнобильській зоні
Фото: «Укрбуд»

Компанія «Укрбудмонтаж», що входить до складу корпорації «Укрбуд», закінчила підготовчий етап будівництва Централізованого сховища відходів ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні відчуження, йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Як зазначається, фахівці збудували комплекс тимчасових споруд, необхідних для подальшої роботи: склади, будівлі для персоналу, контрольно-пропускні пункти та огорожі, службову автодорогу й тимчасові проїзди. Також будмайданчик забезпечили всією необхідною інфраструктурою: були створені протипожежні водні резервуари, каналізаційні й дренажні системи, мережі водо- та електропостачання, система освітлення.

«Укрбуд»: завершено перший етап будівництва нового сховища у Чорнобильський зоні
Фото: «Укрбуд»

Тепер будівельники можуть перейти до основного етапу – будівництва комплексу адміністративних будівель, а також технічних майданчиків і споруд, які забезпечать ефективне та безпечне зберігання відходів ядерного палива з українських АЕС.

«Сьогодні йдуть роботи з облаштування фундаментів будівель і прокладаються інженерні мережі – як на території самого сховища, так і за його межами», – повідомляє «Укрбуд».

Крім того, фахівці компанії «Укренергомонтаж», що також входить до складу корпорації «Укрбуд» і бере участь в будівництві ЦСВЯП, продовжують роботу над залізницею до сховища. Нова лінія довжиною більше 6 км пройде через чорнобильський ліс і з'єднає ЦСВЯП з залізничною мережею, що є в зоні відчуження, і буде використовуватися для доставки в сховище відпрацьованого палива з Рівненської, Хмельницької та Південно-Української АЕС.

Закінчення будівництва залізниці заплановане на листопад 2018 року.

«Укрбуд»: завершено перший етап будівництва нового сховища у Чорнобильський зоні
Фото: «Укрбуд»

Нагадаємо: у листопаді 2017 року «Укренергомонтаж та «Укрбудмонтаж» закінчили роботи зі створення огороджувального контуру нового безпечного конфайнменту – конструкції, що є невід'ємною частиною нового укриття ЧАЕС.

Як писав Mind, наприкінці минулого року Міністерство фінансів України, ДП «НАЕК «Енергоатом», Корпорація зарубіжних приватних інвестицій (OPIC) та Central Storage Safety Project Trust підписали угоди про залучення $250 млн на зведення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Детальніше про те, навіщо Україні потрібне власне централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива та чому це стане справжньою перемогою вітчизняних атомників, читайте у матеріалі Mind.

Про те, що може прийти на заміну атомній енергетиці, читайте в матеріалі Mind «Атомна децентралізація: що прийде на зміну великим АЕС».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло