У світі 60% людей працюють неофіційно – ООН

У світі 60% людей працюють неофіційно – ООН

Чим бідніша країна – тим більше в ній людей, які трудяться в галузі «неформальної економіки»

У світі 60% людей працюють неофіційно – ООН
фото Shutterstock

На сьогодні у світі налічується 2 млрд людей, які працюють неофіційно, що становить 60% від усього працездатного населення планети, йдеться в доповіді Міжнародної організації праці (МОП), оприлюдненій на сайті ООН.

Більшість цих людей не мають нормальних умов праці та соціальних гарантій.

Доповідь МОП про «неформальну економіку» заснована на показниках з більш ніж 100 держав. За даними дослідження, найвищий відсоток людей, які працюють неофіційно, – 93% – припадає на країни, що розвиваються. В Африці неформально працюють майже 86% населення, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та в арабських державах – 68%, у Північній і Південній Америках – 40%, а в Європі та Центральній Азії – 25%.

Найгірша ситуація в сільському господарстві: тут неофіційно працюють більше 90% працівників. В інших сферах діяльності на «неформальну економіку» припадає половина робочих місць.

У людей, що проживають в сільській місцевості, ймовірність бути найнятим неофіційно вдвічі вища, ніж у міських жителів.

«Для сотень мільйонів працівників неформальне працевлаштування означає відсутність соціальних гарантій, прав на робочому місці і адекватних умов праці», – підкреслюють автори доповіді.

Також експерти наголосили, що рівень освіти є ключовим фактором: чим він вищий у суспільстві, тим нижчі показники працюючих нефіційно.

Нагадаємо, нещодавно було викрито аферистів, які вербували українців і білорусів на примусові роботи в Польщі.

Більше про можливості працевлаштування для українських студентів читайте в матеріалі Mind «Робота мрії: яких студентів шукають міжнародні корпорації».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті