У світі 60% людей працюють неофіційно – ООН

У світі 60% людей працюють неофіційно – ООН

Чим бідніша країна – тим більше в ній людей, які трудяться в галузі «неформальної економіки»

У світі 60% людей працюють неофіційно – ООН
фото Shutterstock

На сьогодні у світі налічується 2 млрд людей, які працюють неофіційно, що становить 60% від усього працездатного населення планети, йдеться в доповіді Міжнародної організації праці (МОП), оприлюдненій на сайті ООН.

Більшість цих людей не мають нормальних умов праці та соціальних гарантій.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Доповідь МОП про «неформальну економіку» заснована на показниках з більш ніж 100 держав. За даними дослідження, найвищий відсоток людей, які працюють неофіційно, – 93% – припадає на країни, що розвиваються. В Африці неформально працюють майже 86% населення, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та в арабських державах – 68%, у Північній і Південній Америках – 40%, а в Європі та Центральній Азії – 25%.

Найгірша ситуація в сільському господарстві: тут неофіційно працюють більше 90% працівників. В інших сферах діяльності на «неформальну економіку» припадає половина робочих місць.

У людей, що проживають в сільській місцевості, ймовірність бути найнятим неофіційно вдвічі вища, ніж у міських жителів.

«Для сотень мільйонів працівників неформальне працевлаштування означає відсутність соціальних гарантій, прав на робочому місці і адекватних умов праці», – підкреслюють автори доповіді.

Також експерти наголосили, що рівень освіти є ключовим фактором: чим він вищий у суспільстві, тим нижчі показники працюючих нефіційно.

Нагадаємо, нещодавно було викрито аферистів, які вербували українців і білорусів на примусові роботи в Польщі.

Більше про можливості працевлаштування для українських студентів читайте в матеріалі Mind «Робота мрії: яких студентів шукають міжнародні корпорації».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло