mind
Викрито аферистів, які вербували українців і білорусів на примусові роботи в Польщі

Викрито аферистів, які вербували українців і білорусів на примусові роботи в Польщі

Злочинці організували схему торгівлі людьми під виглядом високооплачуваної роботи

Викрито аферистів, які вербували українців і білорусів на примусові роботи в Польщі
фото Shutterstock

Двоє громадян України та Білорусі Мирослав К. і Борис С. організували схему вербування українців та білорусів та примушування до «рабської» і погано оплачуваної роботи, повідомляє білоруське видання TUT.by з посиланням на офіційний сайт прокуратури Польщі.

Аферисти організували фірми з працевлаштування і наймали білорусів та українців для роботи в закладах громадського харчування. Як встановили слідчі, у період з липня 2015 року по жовтень 2016 року жертвами могли стати кілька тисяч чоловік.

Організатори, використовуючи критичне фінансове становище людей, вербували їх в Україні та Білорусі, а потім відправляли їх до Польщі з обіцянками надійної і високооплачуваної роботи.

Завербовані білоруси і українці, не знаючи польських законів про працевлаштування та легалізацію перебування, були змушені працювати в закладах громадського харчування у Варшаві по 12 годин щодня без вихідних. Зарплату їм платили не вчасно і не в повному обсязі – через численні «штрафи». Однак люди боялися звертатися в правоохоронні органи через побоювання втратити вже зароблені гроші.

На найнятих працівників аферисти також чинили психологічний тиск. Деяких з них змушували підписувати розписки про отримання грошей у борг, чим ще більше заганяли в фінансову залежність.

Люди жили в готелях для робітників і в приватних квартирах на території Варшави, орендованих організаторами злочину. Житлові умови в цих приміщеннях слідчі назвали «скандальними». Крім того, їх життя було під повним контролем торговців людьми.

Організаторам загрожує до 15 років ув'язнення.

Нагадаємо, з Польщі хочуть депортувати сім'ю з Донбасу, які голосували за відокремлення від України.

Як повідомлялося, українські заробітчани у 2017 році перерахували з Польщі 4% українського ВВП. Це майже 100 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті