Нобелівську премію з літератури цього року не вручатимуть через сексуальний скандал

Нобелівську премію з літератури цього року не вручатимуть через сексуальний скандал

Шведська академія, яка вручає премію з літератури, взяла рік на відновлення довіри до організації

Нобелівську премію з літератури цього року не вручатимуть через сексуальний скандал
Фото Shutterstock

Шведська академія, яка вручає Нобелівську премію з літератури, прийняла рішення цього року її не вручати. Про це повідомляє The Guardian.

Причиною цього став сексуальний скандал. Наприкінці минулого року стало відомо, що 18 жінок заявили про сексуальні домагання та переслідування з боку Жан-Клода Арно, особи, тісно пов’язаної із Шведською академією. Йому закидають, що він, користуючись своїм положенням, змушував жінок вступати з ним у сексуальні відносини.

Зазначається, що премію з літератури не вручатимуть вперше з 1949 року, натомість у 2019 році нагородять двох лауреатів.

«Активні члени шведської академії, звісно ж, повністю усвідомлюють, що нинішня криза довіри поставить високі вимоги до довгострокової та надійної роботи для змін. Ми вважаємо за необхідне виділити час для відновлення довіри суспільства до академії до того, як буде оголошено наступного лауреата. Це зроблено з поваги до минулих та майбутніх лауреатів із літератури, Нобелевського фонду та широкого загалу», – сказав Андерс Олссон, постійний секретар академії .

Видання наголошує, що премію не було присуджено всього 7 разів із моменту її запровадження в 1901 році. Премію було пропущено в 1914, 1918, 1940, 1941, 1942 та 1943 роках (під час Першої та Другої світової), а також в 1935 році з причин, які ніколи не оприлюднювалися. Премію також не вручали в 1915, 1919, 1925, 1926, 1927, 1936 та 1949 роках через відсутність переможців.

«Криза у Шведській академії негативно вплинула на Нобелівську премію. Їх рішення підкреслює серйозність ситуації і допоможе зберегти довгострокову репутацію Нобелівської премії. Це не вплине на присудження Нобелівських премій 2018 року в інших категоріях», – зазначив голова правління Нобелевського фонду Карл-Хенрік Хелдін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті