Компанія Roshen профінансувала зміцнення протиповітряної оборони Києва – Полторак

Компанія Roshen профінансувала зміцнення протиповітряної оборони Києва – Полторак

За словами міністра, на закупівлю зброї у 2018 році виділено з бюджету 15 млрд грн

Компанія Roshen профінансувала зміцнення протиповітряної оборони Києва – Полторак
фото mil.gov.ua/obozrevatel.com

Кондитерська компанія Roshen, яка де факто належить президенту України Петру Порошенку, допомогла переозброїти систему протиповітряної оборони навколо Києва. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в інтерв'ю виданню «Обозреватель».

«Була допомога від компанії Roshen на переобладнання, ремонт комплексів протиповітряної оборони. Свого часу Україна мала три кола протиповітряної оборони. Потім був період, коли стратеги думали, що немає ніякої загрози, і зброю було продано або знищено, хоча вона, до речі, не була старою. Наприклад, 300-й комплекс стоїть на озброєнні більшості військових частин ППО Росії», – зазначив Полторак.

На його думку, Україна повинна зосередити увагу на кількох напрямках: створенні комплексів ППО, систем залпового вогню, артилерійських систем, сучасних протитанкових засобів і засобів радіоелектронної боротьби.

Полторак зазначив, що Міноборони провело величезну роботу з реформування органів військового управління, створення і зміцнення нових видів Збройних сил.

«Зараз ми працюємо над підвищенням бойових можливостей ЗСУ. Якщо в минулому році на закупівлю озброєння було виділено близько 8 млрд грн, то в 2018 році – це 15 млрд», – сказав міністр.

При цьому на питання, чи готова українська армія до вступу в НАТО, Полторак зазначив:

«Хибною є думка, що головним фактором при вступі до НАТО є лише стан збройних сил. В Альянс вступає вся країна – тестується стан її економіки, відкритість суспільства, чесність судів, в тому числі і рівень ЗСУ».

Згідно з останніми європейськими дослідженнями, на які посилається Полторак, серед 33 європейських країн Україна посідає восьме місце за рівнем розвитку збройних сил. На першому місці Франція, далі – Великобританія, Німеччина, Італія, Іспанія, Польща та Греція, а закривають десятку Швеція і Чехія.

Раніше питання про те, чи буде українська армія обладнана бронемашинами, досліджував журналіст Mind.

Нагадаємо, з 30 квітня на Донбасі закінчилася АТО, натомість оборонна операція отримала інший статус – Операція об’єднаних сил (ООС).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло