mind
НБУ: у I кварталі банки збільшили чистий прибуток майже втричі

НБУ: у I кварталі банки збільшили чистий прибуток майже втричі

За цей період банки отримали чистий прибуток 8,7 млрд грн

НБУ: у I кварталі банки збільшили чистий прибуток майже втричі
Фото: Shutterstock

Прибутковість банківського сектору зростає. Банки у січні-березні отримали чистий прибуток у 8.7 млрд грн, що майже втричі перевищує показник за аналогічний період минулого року, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).

Як зазначає регулятор, такий фінансовий результат пояснюється значним скороченням відрахувань у резерви, що стало результатом покращення фінансового стану позичальників та завершення реструктуризацій низки проблемних кредитів.

«Очікується, що банківська система нарощуватиме прибутковість і надалі завдяки покращенню операційного результату та дальшому скороченню відрахувань до резервів», – повідомили у Центробанку.

Як пояснюють у НБУ, у І кварталі банки почали перехід на МСФЗ 9. Так, зниження власного капіталу у зв’язку із переходом на новий стандарт значною мірою було компенсовано прибутком банківського сектору у І кварталі.

«Адаптація  до нового стандарту триватиме до кінця поточного року. Відображені у звітності за І квартал результати банків є попередніми, у подальшому їх буде відкориговано», – повідомляють у НБУ.

Як писав Mind,у І кварталі, зокрема ПриватБанк За І квартал 2018 року ПриватБанк отримав прибуток в розмірі 3,7 млрд грн.

Так, за прогнозами прийнятої Наглядовою радою банку Стратегії розвитку ПриватБанку, фінустанова має стати прибутковою вже у поточному році і генерувати не менше 8 млрд грн прибутків з 2020 року.

Водночас, раніше НБУ зазначав, що 31 з 82 діючих банків порушують нормативи НБУ, а деякі банки порушують відразу кілька нормативів.

Нагадаємо, загальний аналіз банківського ринку України доступний в оновленому рейтингу банків Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті