mind
Режисер Роман Поланскі подає до суду на Американську кіноакадемію

Режисер Роман Поланскі подає до суду на Американську кіноакадемію

На його думку, академія виключила його зі свого складу нечесно, не надавши можливості для пояснення позиції

Режисер Роман Поланскі подає до суду на Американську кіноакадемію
Фото Shutterstock

Польський режисер Роман Поланскі має намір подати в суд на Американську кіноакадемію за те, що його виключили з її складу без можливості відстояти свої права. Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на Los Angeles Times.

Адвокат 84-річного режисера Харланд Браун назвав рішення кіноакадемії незаконним, зазначивши, що Роману Поланскі не дали можливості пояснити свою точку зору на слуханні. Тим самим, за словами адвоката, кіноакадемія порушила власні стандарти, а також законодавство Каліфорнії, згідно з яким, «виключення будь-якого члена Кіноакадемії має проводитися сумлінно і справедливо».

«Єдине, про що ми просимо, – це слухання, можливість представити свою позицію», – пояснив адвокат. Він висловив надію на те, що керівництво кіноакадемії вирішить «уникнути дорогого судового розгляду і запропонує почати все спочатку».

«Це єдине раціональне рішення. Інакше ми звернемося до суду і легко змусимо суддю ухвалити, що академія повинна дотримуватися своїх же власних правил», – сказав Харланд Браун.

Романа Поланскі в США звинувачено в згвалтуванні в 1977 році неповнолітньої моделі Саманти Геймер. Режисер визнав свою провину, проте втік із США, коли дізнався, що йому світить реальний термін замість умовного.

Він продовжує знімати фільми в Європі. За нього часто заступаються колеги, навіть Саманта Геймер його пробачила. Однак поліція пробачити не може: якщо винний утік від правосуддя, термін давності у справи не закінчується. Поланскі не може приїхати в США, щоб особисто отримати свій «Оскар» у номінації «Найкращий режиссер» за фільм «Піаніст» 2003 року.

За словами адвоката, режисер був вражений рішенням академіків і назвав їх «купкою лицемірів», тому що в 2003 році вони стоячи аплодували, коли він отримав «Оскар». «Коли вручали нагороду, всі знали про звинувачення. Це не секрет. І раптом вони відвернулися від нього і вигнали без слухання? Думаю, вони вирішили, що це буде легко і що 84-річний режисер не стане боротися» – сказав адвокат.

Більше про звинувачення польського режисера в матеріалі Mind «Гарві Вайнштейн і ще 5 чоловіків, яким сексуальні скандали коштували бізнесу і кар'єри».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті