mind
Кабмін схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року

Кабмін схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року

Метою стратегії є відновлення стабільного розвитку галузі та забезпечення рентабельності високотехнологічного виробництва авіаційної техніки

Кабмін схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року
Фото: Shutterstock

На засіданні Кабінет міністрів України з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Згідно з повідомленням, метою стратегії є відновлення стабільного розвитку галузі авіабудування та забезпечення рентабельності високотехнологічного виробництва авіаційної техніки в Україні.

«Україна – одна з небагатьох країн світу, що має можливості повного циклу виробництва авіаційної техніки. Водночас сьогодні ми спостерігаємо падіння виробництва та зайнятості на авіабудівних підприємствах. Авіаційна галузь надмірно залежить від російських контрагентів. Ми повинні це змінити», – наголосив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

За його словами, унаслідок реалізації стратегії можна збільшити не тільки обсяги випуску літаків та вертольотів для внутрішніх потреб, але й зберегти щонайменше 60 000 робочих місць для фахівців авіабудівної галузі.

Для досягнення мети, стратегія передбачає, зокрема:

  • оптимізацію та модернізацію виробництва літаків «Ан»,
  • модернізацію та виробництво вертольотів «Мі»,
  • імпортозаміщення комплектуючих з РФ,
  • структурне реформування підприємств галузі авіабудування.

Крім того, очікується розробка нових зразків транспортних літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, а також модернізація вже наявних моделей пасажирських і транспортних літаків і вертольотів.

Стратегія також передбачає підвищення якості виробництва авіаційної техніки до рівня кращих світових аналогів, а також впровадження міжнародних систем сертифікації продукції, розширення взаємодії між державним і приватним секторами, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в авіабудування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті