НАБУ викрило корупційні схеми в оборонно-промисловому комплексі на понад 620 млн грн

НАБУ викрило корупційні схеми в оборонно-промисловому комплексі на понад 620 млн грн

Щонайменше на 15 підприємствах комплексу детективи НАБУ зафіксували факти, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень

НАБУ викрило корупційні схеми в оборонно-промисловому комплексі на понад 620 млн грн
Фото НАБУ

Національне антикорупційне бюро викрило факти корупції на щонайменше 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу (ОПК), якими завдано шкоди державі на суму понад 620 млн грн, повідомляє НАБУ. 

Серед найчастіших випадків на підприємствах є привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також закупівля товарів за завищеними цінами через компанії-посередники, що наближені до керівництва держустанов. За попередніми оцінками, внаслідок таких дій інтересам держави завдано шкоду на суму понад 620 млн грн.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Відповідно до розслідувань детективів, ключову роль у появі корупційних схем на підприємствах ОПК відіграють посадовці держструктур: кожен другий підозрюваний у злочинах належить до цієї категорії. Відповідно, 23 особам, 13 з яких – посадовці в державних структурах, повідомлено про підозру. 

НАБУ викрило корупційні схеми в оборонно-промисловому комплексі на понад 1 млрд грн
фото: nabu.gov.ua

Нагадаємо, що детективи НАБУ повідомили про завершення досудового розслідування семи підозрюваним у заволодінні понад 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України».

Окрім того, за результатами розгляду скарги НАБУ суд визнав недійсним 71 договір на загальну суму 2,94 млрд грн між «Укрнафтою» та підприємством «Котлас».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло