mind
Вартість нафти може сягнути $100 за барель у 2019 році – Bank of America

Вартість нафти може сягнути $100 за барель у 2019 році – Bank of America

Основними причинами зростання експерти вважають імовірне продовження угоди ОПЕК+ та вплив антиіранських санкцій США

Вартість нафти може сягнути $100 за барель у 2019 році – Bank of America
фото з pixabay.com

Згідно з прогнозами Bank of America, ціни на нафту наступного року можуть сягнути $100 за барель, чого не спостерігалось з 2014 року. Про це повідомляє Bloomberg.

Значне підвищення ціни прогнозують з огляду на імовірне продовження угоди ОПЕК+ щодо скорочення видобутку та від санкцій США проти Ірану. Існують також ризики зриву постачань нафти з Венесуели.

Ф’ючерси Brent, які торгуються на рівні $77, можуть сягнути $90 за барель вже в ІІ кварталі 2019 року, з урахуванням скорочення світових запасів.

Ціни на нафту піднялись до трирічного максимуму у зв’язку із рішенням президента США Дональда Трампа вийти з іранської ядерної угоди 2015 року.

«Якщо поглянути на півтора року вперед, то ми очікуємо, що глобальний баланс попиту та пропозиції на світову нафту може порушитись», – заявив голова відділу товарознавства банка Merril Lynch у складі Bank of America Франсиско Бланк.

Goldman Sachs Group прогнозує, що Brent найближчими місяцями зросте до $82,50 за барель, а імовірність подальшого здорожчання зростатиме у 2019 році.

Як повідомлялось, днями президент Трамп оголосив про вихід США з іранської ядерної угоди.

Вже наступного дня стало відомо, що Сполучені Штати не лише відновлять дію попередніх санкцій проти Ірану, а й додадуть нові протягом найближчого часу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті