mind
ZTE подумує про продаж смартфонного бізнесу на фоні санкцій США

ZTE подумує про продаж смартфонного бізнесу на фоні санкцій США

Імовірними покупцями є компанії Huawei, Oppo та Xiaomi

ZTE подумує про продаж смартфонного бізнесу на фоні санкцій США
фото з zte.com.cn

Компанія ZTE розглядає імовірність продажу свого бізнесу з виробництва смартфонів з огляду на американські санкції, які передбачають заборону для компанії придбання комплектуючих виробництва США. Про це повідомляє Nikkei.

Бізнес ZTE, який в основному сконцентровано на виробництві смартфонів, складав в2017 році 35,2 млрд юанів ($5,53 млрд), зайнявши 9-те місце серед виробників в світі. Хоча він і не є кращим гравцем на ринку Китаю, він користувався неабияким попитом в США, посідаючи 4-те місце на ринку. Але, з урахуванням нових санкцій, ці цифри можуть значно знизитись.

Лідери ринку Huawei, Oppo та Xiaomi вважаються основними потенційними покупцями.

Нагадаємо: Міністерство торгівлі США 16 квітня заборонило американським компаніям співробітничати з ZTE. Принаймні 25% компонентів в пристроях компанії мають американське походження. ZTE звинуватили у незаконній торгівлі з Іраном та КНДР, що порушило санкційний режим стосовно цих країн. Після цього компанію звинуватили ще й брехні. Виробник заявив, що винні керівники отримали догани та зменшення бонусних виплат. А насправді багато менеджерів ZTE отримали повні виплати.

Напередодні стало відомо, що компанія ZTE заявила про припинення «операційної діяльності».

Дізнатись яким чином американські санкції проти ZTE можуть зачепити Україну можна із матеріалу Mind «США vs Китай: як торгові війни між гігантами можуть вплинути га повноцінний запуск  4G в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті