mind
З комп'ютера в Україні хакери спробували втрутитися у вибори в Теннесі, США

З комп'ютера в Україні хакери спробували втрутитися у вибори в Теннесі, США

При цьому кібернападники могли знаходитися і не в Україні, а лише зламати комп'ютер

З комп'ютера в Україні хакери спробували втрутитися у вибори в Теннесі, США
фото Shutterstock

Хакери вивели з ладу сайт місцевого виборчого комітету в штаті Теннессі. Як виявилося, хакерська атака була здійснена з сервера, який знаходиться на території України, повідомляє Голос Америки.

Слідчі знайшли докази «зловмисного втручання» у роботу сайту місцевих виборів в Теннессі з компʼютера в Україні. Кібернапад імовірно став причиною припинення роботи сайту в той час, як на ньому розміщували інформацію про результати першого раунду виборів цього місяця, повідомляє видання, посилаючись на експертів з компанії Sword & Shield Enterprise Security.

«З огляду на підозрілу діяльність і, особливо, доведене одночасне зловмисне втручання з IP адрес в Україні... вважаю, доцільно висунути гіпотезу, що це була умисна дія», – зазначив заступник директора з інформаційних технологій округу Нокс.

Посадовець округу сказав, що дані голосування не постраждали, однак сайт не працював годину після закриття виборчих дільниць, що спричинило нерозуміння аж допоки техніки не виправили проблему.

При цьому експерти зазначили, що хакери не обов’язково могли знаходитися в Україні.

Хоча потужний трафік надходив з серверів за кордоном, це не означає, що нападник перебував за кордоном, стверджує Річард Моран, директор з технологій та інформатизації.

«Що роблять нападники – вони зламують інші комп’ютери і запускають напади звідти», – сказав Ден Воллеч, професор університету Райс.

Нагадаємо, Конгрес США опублікував політичну рекламу, замовлену росіянами на Facebook – це понад 3000 рекламних оголошень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті