mind
Підстанція «Березань» на Миколаївщині прийматиме сонячну електроенергію

Підстанція «Березань» на Миколаївщині прийматиме сонячну електроенергію

Модернізацію підстанції заплановано завершити до кінця року

Підстанція «Березань» на Миколаївщині прийматиме сонячну електроенергію
Фото «Укренерго»

НЕК «Укренерго» розраховує до кінця цього року завершити реконструкцію підстанції 220/35/10 кВ «Березань» у Миколаївській області для прийому електроенергії з сонячної електростанції ТОВ «Восход Солар» встановленою потужністю 53,4 МВт, повідомляє Інтерфакс із посиланням на «Укренерго».

На сьогодні завершено монтажні та налагоджувальні роботи реконструйованих розподільчих пристроїв 35 кВ та 10 кВ, частково 220 кВ, а також устаткування постійного струму для власних потреб.

В «Укренерго» відзначають, що завершення першого етапу реконструкції підстанції «Березань» і включення повітряних ліній 35 кВ підвищить надійність електроживлення курортного регіону Миколаївської області (Коблево, Тузли) та збільшить обсяги зеленої генерації.

Згідно з даними, оприлюдненими в системі ProZorro, реконструкцію «Березань» проводить ТОВ «Елміко» за 129,976 млн грн.

Власником ТОВ  «Восход Солар» є китайська компанія CNBM International Corporation. Раніше проектом будівництва цієї сонячної електростанції займалася компанія Activ Solar, яка належить братам Клюєвим. 

У квітні повідомлялося, що Кабінет міністрів України анонсував будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні загальною потужністю 50 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті