mind
Мін'юст зупинив незаконні дії державних реєстраторів за запитом Нацбанку

Мін'юст зупинив незаконні дії державних реєстраторів за запитом Нацбанку

Йдеться про шахрайську схему, яка призвела до незаконного заволодіння будівлею заставною вартістю понад 24,8 млн грн

Мін'юст зупинив незаконні дії державних реєстраторів за запитом Нацбанку
Фото: Shutterstock

У відповідь на скаргу Національного банку України Міністерство юстиції зупинило незаконні дії державних реєстраторів. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, йдеться про зупинення міністерством шахрайської схеми, яка призвела до незаконного заволодіння третіми особами будівлею в центрі Полтави, заставною вартістю понад 24,8 млн грн, що належить ПАТ «ВіЕйБі Банк» на праві приватної власності.

З 2006 року цей будинок належить неплатоспроможному ВіЕйБі Банку. У червні 2014 року будівлю було передано в іпотеку НБУ. 

27 березня цього року стало відомо, що будівлю  виведено з-під обтяження й перереєстровано на приватну фірму. Однак уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, від імені якого нібито було подано заяву на проведення реєстраційних дій, не давало відповідних розпоряджень.

Регулятор подав до Мін'юсту скаргу з вимогою відновити записи про іпотеку й обтяження майна ПАТ «ВіЕйБі Банк» іпотекою і забороною відчуження. Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції 4 травня 2018 року розглянула скаргу НБУ й повністю задовольнила її.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті