ЄС виплатив Airbus мільярди незаконних субсидій – СОТ

ЄС виплатив Airbus мільярди незаконних субсидій – СОТ

Рішення СОТ дає зелене світло США вводити мільярдні тарифи на продукцію ЄС

ЄС виплатив Airbus мільярди незаконних субсидій – СОТ
фото з pixabay.com

Світова організація торгівлі постановила, що Європейських союз не виконав прохання припинити надавати незаконні субсидії авіавиробнику Airbus, що нашкодило інтересам її американського конкурента Boeing. Про це повідомляє BBC.

Торговий представник США (USTR) заявив, що це рішення відкриває шлях для введення тарифів на товари з ЄС.

Конфлікт розпочався ще у 2004 році, тоді USTR стверджував, що європейські країни надали $22 млрд державної допомоги компанії Airbus для запуску літаків А380 та А350, що завдало шкоди Boeing.

У 2011 році СОТ стала на бік США, втім, деякі країни ЄС висловили незгоду з таким рішенням, що викликало подальший спір з цього питання.

У вівторок, 15 травня, СОТ відхилила апеляцію Airbus, заявивши, що авіавиробник не спромігся відшкодувати збитки, нанесені американському конкуренту Boeing.

Генеральний директор Boeing Денніс Муйленбург сказав: «Сьогоднішнє рішення несе чітке повідомлення: ігнорування правил та незаконне субсидіювання недопустимі».

Генеральний директор європейського авіавиробника Том Ендерс має іншу думку.

«Звісно, сьогоднішній звіт – це лише половина історії, а друга половина, з’явившись наприкінці цього року, остаточно вирішить питання субсидій Boeing. І тоді ми побачимо, де баланс».

Це рішення дозволить США нанести удар у відповідь по Європі санкціями, розмір яких буде визначений у другому рішенні СОТ.

У Boeing повідомляють, що очікують «найбільшого в історії СОТ рішення про тарифи у відповідь», які складатимуть мільярди доларів. За словами аналітиків, нові тарифи стосуватимуться цілої низки товарів та можуть з’явитись вже у 2019 році.

«ЄС давно слід було припинити ці субсидії. Якщо ЄС нарешті не припинить здійснювати дії, спрямовані на порушення правил і завдання шкоди інтересам США, Сполученим Штатам доведеться вводити контрзаходи на продукцію з ЄС», – сказав торговий представник США Роберт Лайфайзер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті