mind
Суд у США відмовився закрити справу проти Манафорта

Суд у США відмовився закрити справу проти Манафорта

Федеральний суддя знайшла численні недоліки аргументації захисту Манафорта, а тому вважає дії спецпрокурора Мюллера законними та виправданими

Суд у США відмовився закрити справу проти Манафорта
Фото Shutterstock

Федеральний суддя Емі Берман Джексон відмовилася визнати недійсною справу екс-очільника кампанії Трампа Пола Манафорта. Про це повідомляє CNN.

Манафорт стверджував, що спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займається справою ймовірного втручання Росії в американські вибори 2016 року, перевищив свої юридичні повноваження в розслідуванні.

Але суд постановив, що судове переслідування Манафорта є законним і спецпрокурор Мюллер все ще може зберігати певну незалежність при роботі в Міністерстві юстиції.

Манафорта звинувачують у змові проти США, відмиванні коштів та здійсненні цілої низки інших правопорушень. Крім того, в обвинуваченні зазначається, що він діяв як агент іноземних представників в інтересах уряду України та Партії регіонів.

Додатково суддя зазначила численні недоліки в аргументації захисту Манафорта. Зокрема, на її думку, розслідування та вивчення зв’язків штабу Трампа та урядом РФ пов’язано із тим, що Партія регіонів, на яку працював Манафорт, вважається тісно пов’язаною з Росією.

«Спецпрокурор зробив би помилку якби проігнорував настільки очевидний потенційний зв’язок між кампанією Трампа та російським урядом», – заявила суддя.

Джейсон Мелоні, представник Манафорта, пізніше відповів, що його підзахисний вважає себе невинним і з нетерпінням чекає вирішення цього питання.

Нагадаємо: ще в жовтні минулого року Пола Манафорта та Річарда Гейтса було звинувачено у відмивання грошей, ухилянні від сплати податків та перешкоджанні діяльності урядових установ США.

Згодом до списку обвинувачень додалися змова проти США, змова з метою відмивання коштів, дія як незареєстрованого іноземного агента, а також надання неправдивих відомостей і ненадання звітів про закордонні рахунки.

На початку 2018 року Манафорт подав позов проти спецпрокурора Мюллера, через те, що той перевищив свої юридичні повноваження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті