mind
ЄС готовий піти на поступки США, але за умови звільнення від мит – Меркель

ЄС готовий піти на поступки США, але за умови звільнення від мит – Меркель

В ЄС готові шукати шляхів скорочення торгових бар’єрів між сторонами, проте в обмін Європа хоче звільнення від мит на постійній основі

ЄС готовий піти на поступки США, але за умови звільнення від мит – Меркель
Ангела Меркель
фото DR

Європейський союз готовий до обговорення із США питання скорочення торгових бар’єрів, але за єдиної умови, що Вашингтон звільнить Європу від мит на метали на постійній основі. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, передає CNBC.

«Ми маємо спільну позицію. Ми хочемо повного звільнення (від мит на метали. – Mind), і тоді ми готові поговорити про те, як взаємно скоротити торгові бар'єри», – сказала Меркель, коли прибула на саміт лідерів ЄС у Софії, Болгарія.

Нагадаємо: Дональд Трамп увів імпортні мита в розмірі 25% на сталь та 10% на алюміній, але надав виробникам з ЄС відтермінування на 1 місяць.

Головний економіст і голова GAM Investment Solutions Ларрі Хетевей вважає, що європейська пропозиція не задовольнить Трампа.

«На мою думку, ключовим в її заяві було слово «взаємно», а американці прагнуть чогось одностороннього. Вони хочуть, щоб європейці скоротили певні тарифи, що надасть їм додаткових можливостей, в обмін на постійне звільнення», – сказав він.

Як повідомлялось, до повного звільнення ЄС від митних зборів на метали на постійній основі на початку місяця закликала і Єврокомісія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті