Керівника «РІА Новості-Україна» Вишинського взяли під варту

Керівника «РІА Новості-Україна» Вишинського взяли під варту

Суд призначив підозрюваному винятковий запобіжний захід майже на 2 місяці

Керівника «РІА Новості-Україна» Вишинського взяли під варту
Фото Shutterstock

Херсонський міський суд призначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щодо керівника «РІА Новості-Україна» Кирила Вишинського, повідомяє Інтерфакс.

Кирило Вишинський, якого підозрюють у державній зраді (ст. 111 ККУ), буде утримуватися під вартою до 13 липня 2018 року. 

Адвокат підозрюваного Андрій Доманський повідомив, що дане рішення буде оскаржуватися в апеляційному порядку. 

«Так, оскаржимо... У нас є п'ять днів, протягом яких ми маємо право подати на це визначення суду», – повідомив Доманський. 

15 травня співробітники СБУ спільно з прокурорами Криму провели обшук в офісі «РІА Новості-Україна» в Києві.

Слідство встановило, що «Міжнародне інформаційне агентство «Росія сьогодні» з метою проведення підривної діяльності проти України в 2014 році без передбаченого законом України «Про інформаційні агентства» державної реєстрації створило «Російське інформаційне агентство Новості-Україна». З його допомогою український медіапростір наповнювався викривленою інформацією щодо подій в державі, включно з окупацієї АР Крим. 

В ході розслідування були виявлені докази, що інформація, розміщена на Інтернет-ресурсі «РІА Новості-Україна», містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та незаконності України, державній та інформаційній безпеці.

Вишинський був затриманий 15 травня в київському керівництві «РІА Новості-Україна», де йому було оголошено про підозру  у вчиненні злочину проти основ національної безпеки України, тобто державної зради. 

Раніше повідомлялося, що Росія погрожувала застосувати «взаємні заходи» у відповідь на дії СБУ проти журналістів видання «РІА Новості»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті