mind
ЄС захищатиме європейські компанії від американських санкцій в Ірані

ЄС захищатиме європейські компанії від американських санкцій в Ірані

Блокуюче законодавство, прийняте в 1996 році при загостренні ситуації на Кубі, знову стало актуальним

ЄС захищатиме європейські компанії від американських санкцій в Ірані
periskopi.com

Єврокомісія зробила перші кроки для того, щоб захистити інтереси європейських компаній в Ірані від можливих санкцій США, повідомляється на сайті регулятора. Йдеться про так зване блокуюче законодавство.

Ініціатива Єврокомісії отримала одностайну підтримку глав держав і урядів країн ЄС на зустрічі лідерів у Софії (Болгарія), яка відбулася 16 травня.

«Запущено процес щодо активізації блокуючого законодавства шляхом оновлення списку санкцій США щодо Ірану, які підпадають під його сферу дії», – йдеться в повідомленні ЄК.

Це законодавство забороняє компаніям ЄС дотримуватися екстериторіальних санкцій США, дозволяє компаніям відшкодовувати збитки, що виникають внаслідок таких обмежувальних заходів, а також анулює вплив на Євросоюз будь-яких іноземних судових рішень на їх основі.

«Потрібно вжити заходів до 6 серпня 2018 року, коли набуде чинності перша партія санкцій США», – відзначають в Єврокомісії.

Також комісія запустила процес усунення перешкод для інвестиційної діяльності Європейського інвестиційного банку в Ірані.

«Поки іранці дотримуються своїх зобов'язань, ЄС теж буде дотримуватися угоди з Іраном, яку було одноголосно ратифіковано Радою безпеки ООН і яка має важливе значення для збереження миру в регіоні й світі», – прокоментував глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Дія блокуючого законодавства може бути припинена, тільки «якщо вжиті заходи не будуть виправдані з політичних міркувань».

Блокуюче законодавство було прийнято в ЄС в 1996 році на захист своїх інтересів на Кубі від американських санкцій.

До механізму знову повернулися після того, як президент Дональд Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном і анонсував посилення режиму санкції проти цієї країни.

Нагадаємо: Єврокомісія подасть до суду на ряд європейських країн через забруднення повітря.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті