США можуть ввести 25% мито на імпортні автомобілі

США можуть ввести 25% мито на імпортні автомобілі

Найбільше від імовірного введення мита постраждають Toyota, Nissan, Honda та Hyundai

США можуть ввести 25% мито на імпортні автомобілі
Фото Shutterstock

Адміністрація президента Дональда Трампа розглядає можливість введення 25%-ного мита на імпортні автомобілі задля захисту національної безпеки. Про це повідомляє Reuters.

Міністерство торгівлі США вивчає питання, чи загрожують імпортні транспортні засоби промисловості США та загалом галузі досліджувати та розробляти нові передові технології.

«Є дані, які свідчать про те, що протягом останніх десятиліть імпорт з-за кордону руйнував нашу внутрішню автопромисловість», – сказав міністр торгівлі Вілбур Росс та пообіцяв «ретельне, справедливе та прозоре розслідування».

Більш високі імпортні мита можуть бути особливо болючими для азійських автовиробників, зокрема для Toyota Motor, Nissan Motor, Honda Motor та Hyundai, які вважають США своїм основним ринком.

Уряди Японії, Китаю та Південної Кореї заявили, що будуть слідкувати за ситуацією, тоді як Пекін, що все більше розглядає США як свій потенційний ринок, додав, що буде захищати свої інтереси.

«Китай виступає проти зловживання положеннями про національну безпеку, що завдаст серйозної шкоди системам багатосторонньої торгівлі та порушить нормальний порядок міжнародної торгівлі», – заявив офіційний представник міністерства торгівлі Китаю Гао Фен.

Нагадаємо: Китай нещодавно прийняв рішення про різке зменшення імпортних мит на імпортні автомобілі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті