Блокуючи критиків у Twitter, Трамп порушує Конституцію – суд США

Блокуючи критиків у Twitter, Трамп порушує Конституцію – суд США

Акаунт президента у соціальній мережі є «громадським форумом» і блокування користувачів означає порушення їх свободи слова та права на протест

Блокуючи критиків у Twitter, Трамп порушує Конституцію – суд США
Фото Shutterstock

Суд у Нью-Йорку постановив, що президент Дональд Трамп не має юридичних повноважень для блокування користувачів Twitter на основі їхніх політичних поглядів. Про це повідомляє Reuters.

Трамп зробив свій обліковий запис @RealDonaldTrump невід’ємною та суперечливою частиною свого президентства, використовуючи його для повідомлення свого порядку денного, оголошення політичного курсу та нападів на критиків. Зазначається, що Трамп заблокував багатьох своїх критиків, що не дає їм змогу реагувати на його дописи напряму.

Окружний суддя США Намі Райс Бухвальд у Манхеттені постановив, що коментарі  в акаунті президента та інших посадовців є «громадським форумом», і що блокування користувачів Twitter порушують їхнє право на свободу слова згідно з першою поправкою Конституції.

Євген Волох, професор Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса, який спеціалізується на питаннях першої поправки, вважає, що це рішення суду вплине не лише на президента, а й на інших американських високопосадовців.

Міністерство юстиції США, яке представляє Трампа, говорить, що не погоджується з рішенням суду та розглядає подальші кроки.

У Twitter від коментарів відмовилися.

Позов проти Трампа в липні 2017 року подала правозахисна організація Knight First Amendment Institute, що представляла інтереси 7 користувачів Twitter, яких президент США заблокував за їхні висловлювання.

Журналістка Ребекка Баквальтер-Поза, яка була однією із заблокованих, написала про свою перемогу у Twitter.

«Я позивалася до президента, і я виграла», – зазначила вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті