Сорос заявив, що на світ насувається ще одна фінансова криза

Сорос заявив, що на світ насувається ще одна фінансова криза

А Євросоюз може розпастися, якщо не вирішить проблеми з біженцями та популістами при владі

Сорос заявив, що на світ насувається ще одна фінансова криза
фото Shutterstock

Євросоюз може опинитися під загрозою зникнення, а на світ насувається нова фінансова криза, заявив фінансист і меценат Джордж Сорос, виступаючи в Парижі. Про це повідомляє Bloomberg.

Підйом долара і відтік капіталів із ринків, що розвиваються, можуть, на думку Сороса, спричинити ще одну масштабну фінансову кризу, а Євросоюз чекають серйозні випробування.

«Розвал ядерної угоди з Іраном і руйнування трансатлантичного союзу між ЄС і США неминуче  негативно вплинуть на європейську економіку, викличуть інші економічні проблеми, зокрема девальвацію валют у країнах, що розвиваються», – зазначив Джордж Сорос.

«Все, що могло піти не так, пішло не так», – сказав 87-річний мільярдер, посилаючись на проблеми з біженцями і політику жорсткої економії, які привели до влади популістів.

«Це вже не образний вислів казати, що Євросоюз знаходиться під загрозою розпаду; це вже сувора реальність», – додав він. «Екзистенціальна загроза» для Європейського союзу, за словами Сороса, пов'язана, зокрема, з виходом з ЄС Великобританії.

Як можливі заходи щодо запобігання кризі мільярдер запропонував ЄС профінансувати аналог «плану Маршалла» для Африки в розмірі 30 млрд євро на рік, що має допомогти зменшити потік мігрантів до Європи.

Також він вважає, що слід скасувати обов’язкове введення євро для членів Євросоюзу й залишити їм вільний вибір валюти.

«У євро є невирішені проблеми, і не можна цим проблемам дозволити знищити ЄС», – зазначив Сорос.

Як повідомлялося, тиск угорського уряду на фонд Джорджа Сороса «Відкрите суспільство» призвів до закриття фонду, а уряд навіть приняв цілий пакет законів «Стоп Сорос». Про причини конфлікту між урядом Угорщини і Соросом читайте в матеріалі Mind «Джордж Сорос і неоконсервативні рухи: анатомія конфлікту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло