Оновлено: «Нафтогаз» через суд ініціював примусове стягнення з «Газпрому» $2,6 млрд

Оновлено: «Нафтогаз» через суд ініціював примусове стягнення з «Газпрому» $2,6 млрд

Швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів «Газпрому» на території країни

Оновлено: «Нафтогаз» через суд ініціював примусове стягнення з «Газпрому» $2,6 млрд
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» ініціювала примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, з огляду на небажання ПАТ «Газпром» виконувати свої юридичні зобов’язання за остаточними рішеннями Стокгольмського арбітражу в справах щодо постачання і транзиту газу, йдетьсяу повідомленні на сайті «Нафтогазу».

Так, компанія підтверджує факт звернення до швейцарських судів з вимогою примусового стягнення коштів, і швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів «Газпрому» на території країни.

«Незважаючи на чинні рішення суду та вчасно здійснену «Нафтогазом» попередню оплату, «Газпром» відмовився відновити поставки «Нафтогазу» 1 березня 2018 року, як було домовлено, а також не заплатив «Нафтогазу» $2,6 млрд. Натомість російський монополіст почав оскаржувати рішення арбітражу в шведських судах, висуваючи необґрунтовані претензії, та ініціював новий арбітраж, намагаючись скасувати результати попереднього», – повідомили у компанії.

Як зазначається, відповідно до норм міжнародного права рішення арбітражів підлягають виконанню майже в усіх країнах світу. «Оскарження рішень «Газпромом» не може зупинити їх виконання», – зазначають у «Нафтогазі».

Так, «Газпром» не виконує рішення, що зобов’язують його відновити поставки газу за ціною ліквідного європейського хабу та сплатити НАК компенсацію за збитки, завдані недотриманням обсягів транзиту. 28 лютого 2018 року «Нафтогаз» виконав усі свої зобов’язання відповідно до рішень суду після остаточного врегулювання платежів за газ, поставлений у 2013 та 2014 роках.

Оновлено: Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з головою правління НАК Андрієм Коболєвим підтвердив, що сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів «Газпрому» в країнах Європи, зокрема в Швейцарії, Великій Британії, Нідерландах.

«Моя чітка вказівка, щоб ми не зупинялися на цих трьох країнах, доклали максимум зусиль для того, щоб забезпечити виконання надходження виграних коштів до України», – йдеться у повідомленні на сторінці президента у Facebook.

Мова повинна йти і про активи, я не виключаю, що разом із акціями «Північного потоку», «Північного потоку – 2», і про грошові кошти, які мають високу ліквідність і швидко забезпечать виконання рішень.

Процес примусового виконання стягнення 2,6 млрд доларів з «Газпрому» розпочато

Процес примусового виконання стягнення 2,6 млрд доларів з «Газпрому» перейшов в практичну площину – сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів «Газпрому» в країнах Європи, зокрема в Швейцарії, Великій Британії, Нідерландах. Моя чітка вказівка, щоб ми не зупинялися на цих трьох країнах, доклали максимум зусиль для того, щоб забезпечити виконання надходження виграних коштів до України. Про це говорили під час зустрічі з Головою правління Нафтогаз України – Naftogaz Andriy Kobolyev. Мова повинна йти і про активи, я не виключаю, що разом і з акціями «Північного потоку», «Північного потоку-2», і про грошові кошти, які мають високу ліквідність і швидко забезпечать виконання рішень.

Опубликовано Петро Порошенко 30 мая 2018 г.

Водночас, як повідомляєІнтерфакс-Україна із посиланням на джерело в галузі, йдеться про накладення забезпечувальних заходів на акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. За даними джерела, ці акції вже заморожені.

Водночас, за інформацією агентства, «Газпром» підтвердив, що «Нафтогаз України» намагається примусово стягнути $2,6 млрд у Швейцарії.

«Проте наразі «Газпром» не отримував ніяких офіційних повідомлень у рамках цієї процедури, тому детальні коментарі може бути надано лише після ретельного вивчення документів, коли вони офіційно надійдуть на адресу «Газпрому», – сказали в російській компанії.

Як зазначається, «Газпром» захищатиме свої права відповідно до застосовного законодавства», – запевнили в компанії.

Крім того, у компанії Nord Stream 2 AG журналістам повідомили: «29 травня Nord Stream 2 AG отримав ордер про арешт у зв'язку зі стягненням боргу «Газпрому». Ми не коментуємо деталі цієї юридичної процедури. Вона не вплине на проект «Північний потік – 2».

У свою чергу, головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко прокоментував у своєму Facebook арешт акцій Північного Потоку 1 та 2 у Щвейцарії.

«Буде привід у Європі ще раз задуматися, наскільки надійними є ці обхідні газопроводи, акції компаній-операторів яких є заарештованими через небажання власника цих акцій грати по цивілізованих правилах і виконувати рішення міжнародного арбітражу» написав він.

Ми почали арештовувати активи Газпрому – з акцій Північного Потоку 1 та 2 у Щвейцарії. Буде привід у Європі ще раз...

Опубликовано Юрием Витренко 30 мая 2018 г.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року та 28 лютого 2018 року трибунал Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма ухвалив остаточні рішення в арбітражних справах між «Нафтогазом» та «Газпромом». Рішення є остаточними і підлягають виконанню з моменту ухвалення.

Крім того, «Нафтогаз» висміяв «Газпром» за його вимогу скасувати рішення Стокгольмського арбітражу на основі «висновків невідомих експертів». Так, зазначені експерти мають довести, що частину винесеного рішення написана не арбітрами, а іншою особою. Яка саме «інша особа» і з якою метою написано «значну частину» рішення, у «Газпромі» не уточнили.

При цьому висновок експерта, за словами представників «Газпрому», стане «новим доказом серйозних порушень шведського права та арбітражного регламенту Торговельної палати міста Стокгольма».

Також «Нафтогаз» анонсував виплату премії своєму правлінню за перемогу в Стокгольмському арбітражі.

Як писав Mind, у день сміху, 1 квітня 2018 року, «Нафтогаз» вирішив розіграти «Газпром» і заявив про ідею пробачити російського монополіста і не вимагати в нього $4,6 млрд компенсації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло