mind
Вчені хочуть клонувати північних білих носорогів, щоб врятувати вид від вимирання

Вчені хочуть клонувати північних білих носорогів, щоб врятувати вид від вимирання

В разі успіху цього експерименту вчені мають намір «відновити» й інші види тварин, які вимерли

Вчені хочуть клонувати північних білих носорогів, щоб врятувати вид від вимирання
фото Wikipedia

Вчені з Університету Сан-Дієго вирішили використати біоматеріали останніх білих носорогів, щоб відновити їх підвид. Це рішення вони прийняли після того, як в березні 2018 року останній самець на прізвисько Судан помер у Кенійському заповіднику, і на Землі залишилися тільки двоє самок білих носорогів. Про це пише HighTech.

За спостереженнями вчених, інших представників білого носорога не залишилося навіть у дикій природі, тому що для збереження самки утримуються в заповіднику.

Олівер Райдер, керівник проекту з генетичних змін в Університеті Сан-Дієго, зазначив, що експеримент може бути вдалим і, за наявності відповідної допоміжної репродукції або передової технології клонування, популяція північного білого носорога може бути відновлена. Те ж саме потенційно можна буде зробити і з іншими тваринами, чиї біоматеріали збереглися в людини, оптимістично заявив вчений.

Райдер і його колеги спробують відновити популяцію північного білого носорога, використовуючи клітини тварин, які зберігаються в замороженому вигляді в зоопарку.

Для відновлення виду команда планує також використовувати ДНК південного білого носорога, найближчого родинного підвиду тварин. Аналіз, опублікований в Genome Research, показав, що дві групи носорогів відділилися одна від одної близько 80 000 років тому, і генетично не дуже змінилися. При цьому їх родовід залишається найбільш близьким серед будь-яких інших вимерлих видів носорогів.

При цьому план команди критикують генетики. Зокрема, Марті Кардос, дослідник еволюційної біології в університеті Монтани, висловив занепокоєння з приводу можливих шкідливих мутацій, які можуть виникнути при схрещенні північного і південного білого носорога.

Нагадаємо, експерти визначили, які 10 живих істот першими зникнуть внаслідок глобального потепління.

Як повідомлялося, Австралія виділить півмільярда доларів на порятунок Великого Бар’єрного рифу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті