США можуть ввести мита на імпорт металів з ЄС вже сьогодні

США можуть ввести мита на імпорт металів з ЄС вже сьогодні

Сторонам так і не вдалося знайти спільну мову стосовно питань торгівлі

США можуть ввести мита на імпорт металів з ЄС вже сьогодні

Адміністрація Трампа планує ввести імпортні мита на метали з Європи після того, як президент США раніше відтермінував це рішення. Сполученим Штатам та ЄС так і не вдалось знайти спільну мову щодо умов скасування мит. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на The Wall Street Journal.

Як повідомили виданню джерела, впровадження 25% мита на імпортну сталь та 10% на алюміній може відбутись вже сьогодні, 31 травня.

Цей крок, швидше за все, призведе до заходів у відповідь з боку країн ЄС.

Ознаки наростаючого конфлікту між ЄС та США стали очевидними напередодні, коли міністр торгівлі США Вілбур Росс порівняв торгові переговори з ЄС та Китаєм та зазначив, що Євросоюз використовує їх як «виправдання» відмови від торгових переговорів.

«Китай сплачує свої мита, – сказав Росс. – Китай не використовував це як привід не проводити переговори… Тільки ЄС наполягає на тому, що ми не можемо вести переговори, тому що є мита».

Коментар Росса пролунав у відповідь на критику ЄС стосовно імпортних мит, введених урядом Трампа в березні. У вівторок Білий дім додав ще мит на загальну суму $50 млрд, хоча і говорив, що торговий спір «призупинено» на час переговорів.

Європейські перемовники заявили, що вони відкриті для переговорів, але не готові їх вести «під тиском».

Раніше Трамп відмовився надати звільнення для Японії від імпортних мит, що може поставити під загрозу двосторонні відносини між країнами. Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе та американський президент зустрінуться в Білому домі наступного тижня.

Японія вже поінформувала СОТ, що вона залишає за собою право ввести контрзаходи після оцінки того, що країна щорічно стикатиметься з митами на $440 млн.

Зазначається, що слідом за металами США можуть ввести також мита на імпортні авто та вантажівки з Японії.

«Ми не можемо цього прийняти, – сказав прем’єр-міністр Японії. – З точки зору безпеки, важко зрозуміти, чому мита вводяться для Японії, військового союзника США».

Нагадаємо, на початку травня Трамп оголосив, що відкладає введення мит на імпорт металів з ЄС, Мексики та Канади до 1 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті