mind
НКЦПФР закликає учасників фондового ринку припинити використовувати заборонені в Україні ПЗ Plaza та Forts

НКЦПФР закликає учасників фондового ринку припинити використовувати заборонені в Україні ПЗ Plaza та Forts

Через їх потрапляння до санкційного списку РНБО

НКЦПФР закликає учасників фондового ринку припинити використовувати заборонені в Україні ПЗ Plaza та Forts
Фото: Shutterstock

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку закликає професійних учасників фондового ринку припинити використання заборонених в Україні програмних комплексів Plaza та Forts через застосування до зазначеного програмного забезпечення (ПЗ) санкций Ради національної безпеки і оборони України, йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначають у НКЦПФР, обмежувальні заходи, які запроваджуються рішенням РНБО, мають пряму дію, зокрема в частині заборони українським суб’єктам господарювання використовувати у своїй діяльності електронні торговельні системи «ПЗ Plaza» і «ПЗ Forts».

«Професійні учасники фондового ринку, які використовують зазначені в рішенні РНБОУ програмні комплекси, повинні припинити їх використання. Ігнорування запроваджених рішенням РНБОУ обмежувальних заходів є правопорушенням», – зазначає регулятор.

Наразі комісія вживає заходів для комплексного і всебічного виконання рішення РНБО та аналізує регуляторні й наглядові наслідки використання професійними учасниками фондового ринку заборонених програмних комплексів.

Крім того, комісія актуалізує наявну в неї інформацію про всі програмні комплекси, які використовуються біржами та учасниками біржових торгів на фондовому ринку України.

Учасники ринку будуть проінформовані про подальші кроки регулятора з цього питання.

Нагадаємо: Українська біржа відклала запуск нових ф’ючерсних контрактів через санкції проти її ПЗ.

Так, 24 травня 2018 року на сайті президента України Петра Порошенка оприлюднені  юридичні та фізичні особи, які потрапили до нового санкційного переліку РНБО, зокрема у ньому є «Московська біржа ММВБ-РТС».

Режим санкцій у випадку з Московською біржею, крім блокування активів і обмеження торгових операцій, передбачає також заборону передачі технологій і прав інтелектуальної власності, заборону українським компаніям використовувати у своїй діяльності електронні торгові системи «ПЗ Plaza» і «ПЗ Forts».

Крім цього, серед введених обмежень для Московської біржі – обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Як зазначається, Московська біржа раніше володіла великими частками в 2 з 3 провідних українських фондових біржах – ПФТС і Українська біржа, а ПЗ Мосбіржі виступало основою для ПЗ УБ.

Московська біржа у 2016 році вийшла з капіталу українських бірж, проте представники регулятора – НКЦПФР – висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків і досі залежить від Мосбіржі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті